Emar arızalı, hastalar perişan!

Emar arızalı, hastalar perişan!

25.09.2018

Sağlık Müdürlüğü ve hastane başhekimi seyrediyor Emar arızalı, hastalar perişan! Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde emar cihazının bozulması nedeniyle emar çekimlerinin yapılamadığı ve hastaların ya çevre illere sevk edildiği, ya da çekim için bekletildiği bildirildi. Sağlık Müdürlüğü ile Başhekimliğin bu sorununu çözümlemek için ne gibi bir çalışma yaptığı öğrenilemezken, hastalar bu konuya […]

Sağlık Müdürlüğü ve hastane başhekimi seyrediyor

Emar arızalı, hastalar perişan!

Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde emar cihazının bozulması nedeniyle emar çekimlerinin yapılamadığı ve hastaların ya çevre illere sevk edildiği, ya da çekim için bekletildiği bildirildi.
Sağlık Müdürlüğü ile Başhekimliğin bu sorununu çözümlemek için ne gibi bir çalışma yaptığı öğrenilemezken, hastalar bu konuya tepki gösterdi.
Ayrıca daha önce emar çektiren birçok hastanın raporlarının en geç bir hafta içinde okunarak emarı isteyen doktorların sistemine düşerken, son haftalarda üç hafta geçmesine rağmen hala emar sonuçlarının okunup doktorlara ulaşmadığı bildirildi.
Bu duruma tepki gösteren hastalar, “Kırşehir Devlet Hastanesi’ne yaşanan başıboşluk, sorun ve sıkıntılar artarak devam ediyor. Ben 5 Eylül’de hastanede emar çektirdim, bir hafta içinde çıkarak doktorların sistemine düşeceğini söylediler. Her hafta arıyorum, çıkmadığı için tekrar e-mail atıp okunmadığını bildiriyorlar. Üç hafta geçmesine rağmen hala emar sonucu çıkmadı. Bu sorunu kim nasıl çözecek? Sağlık Müdürlüğü ile Hastanesi Başhekimi ne iş yapıyor. Zaten Sağlık Müdürlüğü yöneticileri sendika seçimiyle yatıp, sendika seçimiyle kalkıyor. Olan da biz hastalara oluyor” diye tepkilerini dile getirdiler.
Ultrason çekimlerinin iki ay sonraya gün verildiğini belirten hastalar, “Yaşadığımız rahatsızlık nedeniyle doktorlar ultrason çekimi istiyorlar. Gidiyoruz bize iki ay sonraya gün veriyorlar. Ya bu süre içinde rahatsızlığımız artar ve ölürsek ne olacak?” dediler. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .