“Emanete hıyanet etmeyeceğiz”

“Emanete hıyanet etmeyeceğiz”

16.03.2015

MHP Milletvekili aday adayı Yrd. Doç. Dr. Yüksel Korkmaz:
“Emanete hıyanet etmeyeceğiz”

Milliyetçi Hareket Partisi Milletvekili aday adayı Yrd. Doç. Dr. Yüksel Korkmaz, ziyaretlerine devam ediyor.

7 Haziran seçimlerin Türkiye’nin geleceğini yakından ilgilendiren bir seçim olduğunu, vatanın ve milletinin kaderinin yeniden yazıldığı bir kurtuluş günü olarak görülmesi gerektiğini belirten Yüksel Korkmaz, “El kaldırıp indiren, her çıkan kanuna kafa sallayan, Mecliste uyuyan vekil olmayacağız” dedi.
Gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”i ziyaret eden Yrd. Doç. Dr. Yüksel Korkmaz, gazetemiz sahibi Murat Seyitgazioğlu ve Genel Koordinatör Salih Güner ile bir süre sohbet etti.

yüksel copy
Yerel basının Kırşehir’de çok aktif rol oynadığını ve bu anlamda “Kırşehir Çiğdem” gazetesi gibi yıllardır Kırşehrimize hizmet eden basın yayın kuruşlarının rolünü çok önemsediklerini belirten MHP Kırşehir milletvekili aday adayı Yüksel Korkmaz, “Kırşehir Çiğdem Gazetesinin Kırşehir’de bir vizyon ve misyonu bulunduğunu, bunun da Kırşehir’de güvenilir haberin, dürüst gazeteciliğin önemli bir savunucusu olduğunu vurguladı ve yıllardır çizgisinden hiç taviz vermeden o dik duruşlarını her zaman muhafaza ettiklerini söyledi.
Ziyarette Yüksel Korkmaz’a başarılar dileyen Murat Seyyitgazioğlu da , temiz ve dürüst siyasetten yana olduklarını, bu doğrultuda Kırşehir’in sorunlarına katkı ve çözüm üretebilecek Millet vekili adaylarının olması gerektiğini söyledi ve “Biz Meclis’e Milletvekili gönderip 4 yılda bir hatırlanılan bir il olmak istemiyoruz. Bizim desteğimiz partisi ne olursa olsun önceliği Kırşehir’e hizmet olan adayın yanında pozitif ayrımcılığımız olacaktır. Bunun dışında tüm partilere ve aday adaylarına eşit mesafedeyiz” dedi.
Milliyetçi Hareket Partisi Aday Adayı Yüksel Korkmaz, Kırşehir’de seçilenlerin Kırşehir’e doğru dürüst hizmet getirmediklerine dikkate çekerek şunları söyledi:
“Milletvekili oldukları zaman el kaldırıp indiren, her çıkan kanuna kafa sallayan, Meclis’te uyuyan vekil olmayacağız. Milli ve manevi konularda yeri geldiğinde masaya yumruğunu korkmadan vuran, ilimizin gelişmesi ve büyümesi konusunda gereken her şeyi fazlası ile yapmak için gayret sarf eden bir vekil olacağız.
“1995-1998 yılları arasında TBMM milletvekili danışmanlığı ve İçişleri Bakanlığı başdanışmanlığı görevlerinde bulundum. Dolayısı ile Ankara’yı ve Meclisi çok yakinen biliyor ve oradaki devlet kurum ve kuruluşlarının işlevlerine vakıf biriyim. Milletvekili seçilen arkadaşların 2 yılı Ankara ve Meclis’i tanımakla geçiyor. Kalan iki yılı da bir daha nasıl seçilirimin hesapları ile geçiyor. Dolayısı ile halka, millete ve ilimize katkı sağlamak yerine kendi geleceğini düşünen bir vekil oluyor. Biz vekil olduğumuzda vatan ve millet menfaatlerini kendi çıkarlarımızın üstünde tutan bir zihniyet içinde bulunmaya devam edeceğiz.
“2003 yılında Sakarya Üniversitesi’nde öğretim üyeliği görevinde iken araştırmalar yapmak üzere ABD ne Pittsburgh Üniversitesi’ne gittim. Hidrojen enerjisi, güneş enerjisi ve hidrolik enerjisi gibi alanlarda farklı üniversitelerde çalışmalar yaptım. Bu çalışmalarımızı sanayinin gelişmediği ilimize de entegre yapmaya çalışacağız. Halkın yumuşak karnı İman-İslam mevhumunu kullanarak halkı kandırmayacağız. Emanete hıyanet etmeyeceğiz. Bayrağa,Vatana ve Millete ihanet etmeyeceğiz. Edenlerinde karşısında bulunacağız.
Önümüzdeki seçim bu anlamda çok önem arz etmektedir. Çünkü 7 Haziran seçimi sıradan bir seçim dönemi olarak görmemeliyiz. 7 Haziran’ı bir milletvekilliği seçimi olarak da görmemeliyiz. 7 Haziran’ı 70 milyonun hakkının hesabının sorulduğu gün olarak görmeliyiz.
7 Haziran’ı hırsızlara hesap sorulduğu gün olarak görmeliyiz. 7 Haziran’ı Yüce Türk Milletinin uyandığı gün olarak görmeliyiz. Ve nihayetinde 7 Haziran’ı Vatanın ve milletinin kaderinin yeniden yazıldığı bir kurtuluş günü olarak görmeliyiz.Bu düşünce ile var gücümüzle çalışmalarımıza devam edeceğiz.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .