ELİMİZLE İTTİK…

ELİMİZLE İTTİK…

22.01.2018

Hafta sonu Kırşehir Belediyesporumuz, Bartınspor ile karşılaştı. İnanılmaz bir taraftar ve çok güzel bir havada oynanan maçı 90+ 4’te yediğimiz golle berabere bitirdik. Statta bir tek boş yer yok iken rakip Bartınsporu destekleyen 100-150 taraftar vardı. Kırşehir seyircisi tam bir centilmenlik örneği gösterdi. Maçtan önce taraftar grubu liderlerinin rakip takım taraftarlarına çiçek verip hoş geldiniz […]

Hafta sonu Kırşehir Belediyesporumuz, Bartınspor ile karşılaştı. İnanılmaz bir taraftar ve çok güzel bir havada oynanan maçı 90+ 4’te yediğimiz golle berabere bitirdik.
Statta bir tek boş yer yok iken rakip Bartınsporu destekleyen 100-150 taraftar vardı. Kırşehir seyircisi tam bir centilmenlik örneği gösterdi. Maçtan önce taraftar grubu liderlerinin rakip takım taraftarlarına çiçek verip hoş geldiniz demeleri, Kulüp Başkanımız Veli Şahin’in Bartınspor Kulüp Başkanı ile birlikte sahayı dolaşıp taraftarı alkışlamaları centilmenlik anlamında son derece önemli idi.
Maça geçecek olursak; ilk yarı çok güzel bir başlangıç yaptık ve iyi bir oyun ortaya koyduk. İki topumuz direkten döndü 2-3 tane de önemli pozisyon kaçırdık. Rakibin neredeyse hiç pozisyonu yoktu.
İkinci yarıya da iyi başladık pozisyonlar da bulduk ama golü yapamadık. Daha sonra Omar’ın attığı gol ile öne geçtik. Maçı iyi de forse etmiştik, her şey istediğimiz gibi gidiyordu. Oyuncu değişikliklerinde topu oyunda tutabilecek Erdi gibi bir oyuncumuz varken yanlış değişiklik ve topu oyuna kötü sokmamız sonucu e birazdan şansın rakipten yana olması sonucu 90+4’te yediğimiz gol ile yıkıldık.
Kırıkkale maçı öncesinde de yazmıştım grubu lider kapatmak istiyorsak giden oyunculardan çok daha iyilerini almamız lazım diye. Alamadığımızı bu maçta görmüş olduk. Orta sahamızda hiç sorun yaşamadık ama forvet ile kalede sorun olduğu kesin.
Kırıkkale maçında da birçok pozisyon bulmuş gole çevirememiştik burada da aynı şekilde yakaladığımız pozisyonları değerlendiremedik…
Kaleci belki iyidir ilerde daha da iyi olacaktır ama neredeyse sıfırdaki o topu yememeli idi. Yer tutuşu yanlıştı o pozisyon öncesi topu oyuna iyi katamaması maç boyunca avut atışlarının bile birçoğunu taça atması yanlış gördüğümüz işlerdi. Topa iyi vuramıyorsan elinle oyuna katabilirsin. Bence bu yönde çalışmalı yoksa o top gol olmasa şimdi bunları ne yazıyor, ne de söylüyor olacaktık.
Futbol oyunu maalesef böyle bir oyun ve hak edenin değil gol atanın kazandığı bir spor.
Bir maç için hiçbir oyuncumuzu suçlamak istemem ama bu maçın önemi çok büyüktü. Bu maçı kazanmış olsak şuan liderdik ve Karadeniz Ereğli’nin önünde, Bartınspora 3, Kırıkkale’ ye 4 puan fark atmış olacaktık, olmadı.
Şimdi artık Keçiören Bağlum, Çubuk ve Kastamonu Özel İdare maçının tamamını kazanmak zorundayız. Karadeniz Ereğli maçını evimizde oynayacağız ve o maç final niteliğinde olacak.
Yapılan eleştiriler takımımız için olduğunu belirtmek istiyorum. Dediğimiz gibi şu 4 maçı kazanırsak yine bu grubu lider bitiririz. Biz Keçiören deplasmanına giderken Karadeniz Ereğli de Bartın deplasmanında olacak.
Bu şehir 3. Lige inanmış inşallah futbolcularımız da inanır ve kalan maçlarımızı en iyi şekilde geçirerek ligi lider tamamlarız.
Moralinizi bozmayın dik durun iyi mücadelenize devam edin biz inandık sizde inanırsanız bu ligden çıkarız.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .