Eleştirilere tahammülü olmayanlar!!!

Eleştirilere tahammülü olmayanlar!!!

23.03.2015

BİZİM meslek zor zanaat doğrusu. Bir haber, ya da yorum yazıyorsunuz hemen eleştirdiğiniz kurumdaki validen çok vali, belediye başkanından çok belediye başkanı, daire müdüründen çok müdürler, ya da çok bilmişler telefona sarılıyor ve bize sitem ediyorlar “Ya siz bari yapmayın! Siz bari yazmayın! Size yakıştıramıyoruz!” diyorlar. Allah Allah diyoruz, ne yazmışız, ne çizmişiz, kimi eleştirmişiz […]

BİZİM meslek zor zanaat doğrusu.

Bir haber, ya da yorum yazıyorsunuz hemen eleştirdiğiniz kurumdaki validen çok vali, belediye başkanından çok belediye başkanı, daire müdüründen çok müdürler, ya da çok bilmişler telefona sarılıyor ve bize sitem ediyorlar “Ya siz bari yapmayın! Siz bari yazmayın! Size yakıştıramıyoruz!” diyorlar.
Allah Allah diyoruz, ne yazmışız, ne çizmişiz, kimi eleştirmişiz diye yazdığımız haber ve yorumu yeniden gözden geçiriyoruz. Bir şey yok!
Biz de çalıyorlar, çırpıyorlar, sövüyorlar, sayıyorlar, yolsuz ve şaibe içinde yüzüyorlar diye de bir cümlemiz geçmiyor haber ya da yorumda!
Ama her şeyden sorumlu olanlar, her şeyin en iyisini bilen onlara göre yazılan en küçük eleştiri hakaret! Kusur!
Geçenlerde bir haber yazdık!
Hemen bir kurumdaki arıyor “Hayırdır! Niye böyle bir eleştiri! Bir durum mu var? Birileri mi yazdırdı!”
Ya sabır!
Doğru birdir!
Gördüğümüz aksaklıkları, yanlışları eleştirmek ne zaman kusur, ne zaman kabahat oldu!
Bir gazeteci olarak gördüğümüz aksaklıkları ve yanlışları özgürce yazıyor, eleştiriyoruz.
Yarası olan gocunur!
Bunlar alışmışlar amirlerin, kendilerinin övülmelerini, her şeyin toz pembe gösterilmesini istiyorlar!
Ama bu işi yapan müdürler, amirler bu işi iyi öğrenmişler.
Başındaki amirlerine her şeyi güllük gülistanlık gösterecekler ki onların ve kendilerinin ne kadar başarılı olduğunu ortaya koysunlar! Onlar da rahat etsinler!
Bizim mesleğimizi yapanlar, ya da yaptığını zannedenler de bunu çok iyi öğrenmişler ki bir manşet attılar mı, bu müdürler hemen oraya düşüyor, paraysa para, işse iş, ihaleyse ihaleyi kapıyorlar!
Allaha şükür bizim o taraflarda bir bezimizin olmadığını bilenler, tehditle, şantajla iş ve ihale almadığımızı bilenler, bizi kendilerine çekmenin yolunu bulmuşlar bir “arkadaş” mantığı ile hareket etmemizi istiyorlar!
Yapmayın beyler, yapmayın!
Bize kızmayın, kırılmayın, küsmeyin!
Bizim için alışveriş ayrı, dostluk ayrı!
Bizim için Kırşehir ve Kırşehirliler her şeyin önünde gelir.
Siz bilmiyor musunuz “Kırşehir Çiğdem”in ve bizim inadına dürüst, inadına doğruların yanında olduğumuzu. Biz ne kalemimizi, ne kendimizi çıkarlarımız için pazarlamayız. Pazarlayanların topuna lanet olsun. ŞGYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .