EKİM GEÇİDİ SERGİSİ AÇILDI

EKİM GEÇİDİ SERGİSİ AÇILDI

31.10.2018

Ünlü kadın ressam Gülsün Erbil’in öncülüğünde Türkiye’de ve uluslararası sanat merkezlerinde her yıl Ekim ayında geleneksel olarak düzenlenen ve 2017’de 16.’ sı 16 kentte açılan Ekim Geçidi sergilerinin 17.’ sine bu yıl Kırşehir de ev sahipliği yaptı. Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yılına adanan EKİM GEÇİDİ 17-KIRŞEHİR ULUSAL JÜRİLİ DAVETLİ KARMA SERGİSİ, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Neşet […]

Ünlü kadın ressam Gülsün Erbil’in öncülüğünde Türkiye’de ve uluslararası sanat merkezlerinde her yıl Ekim ayında geleneksel olarak düzenlenen ve 2017’de 16.’ sı 16 kentte açılan Ekim Geçidi sergilerinin 17.’ sine bu yıl Kırşehir de ev sahipliği yaptı.
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yılına adanan EKİM GEÇİDİ 17-KIRŞEHİR ULUSAL JÜRİLİ DAVETLİ KARMA SERGİSİ, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi önderliğinde Kırşehir Belediyesi ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Anadolu Halk Sanatları Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle, 24 Ekim 2018 tarihinde sanatseverlerin ilgisi çerçevesinde Neşet Ertaş Kültür Merkezinde açılışı gerçekleştirildi. Açılış, Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Gökbel, Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Filiz N. Ölmez, AHSUAM Müdürü Prof. Dr. Sema Etikan’ın katılımlarıyla yapıldı.
15 farklı üniversiteden davetli sanatçılarımızın ve 30 sanatçımızın da jüri sürecinden geçerek sergiye katılımlarıyla 60 eser sanatseverlerin yoğun ilgisiyle sergilenmektedir. Ayrıca NEGSF Müzik Bölümü öğrencilerinin dinletisi de sergi açılışı sırasında gerçekleştirilirken, eserler 26 Ekim- 02 Kasım tarihleri arasında Rektörlük binası giriş katta sergilenecek.
Türkiye’nin en önemli sanat olaylarından kabul edilen Ekim geçidi sergilerinin amacı; Atamıza ve Cumhuriyete bir minnet borcu olmak üzere, görsel sanatları tanıtmak ve yaymak, sanatın her disiplininden sanatçıları bir araya getirmek, cumhuriyet coşkusunu sanatın renkleriyle ve biçimleriyle şölenleştirmek, yerel halkla sanatı/sanatçıyı buluşturmak ve çağdaş sanatlar bağlamında bir farkındalık oluşturmak.
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 95. Yılına adanan EKİM GEÇİDİ 17-KIRŞEHİR ULUSAL JÜRİLİ KARMA SERGİSİ, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Fakültesi önderliğinde Kırşehir Belediyesi ve Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Anadolu Halk Sanatları Uygulama ve Araştırma Merkezi işbirliğiyle, 24-31 Ekim 2018 tarihleri arasında Neşet Ertaş Kültür Merkezinde düzenlendi.
Sergi Değerlendirme Kurulu’nda görev alan kişiler şu isimler oldu:
Prof. Dr. Filiz Nurhan Ölmez (Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi), Prof. Dr. Sema Etikan (Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi), Prof. Neşe Baydar (Sakarya Üniversitesi), Prof. Sema Tagı (Hacı Bayram Veli Üniversitesi), Prof. Dr. Zeynep Erdoğan (Ankara Üniversitesi), Dr. Öğr. Üyesi Nevin Güven (Süleyman Demirel Üniversitesi), Dr. Öğr Üyesi Hande Kılıçarslan (Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi), Dr. Öğr. Üyesi Arzu Evecen (Çankırı Karatekin Üniversitesi)
Dilek Yurdugül (Resim Öğretmeni), Derya Yıldırım (Resim Öğretmeni Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi).
Sergi Düzenleme Kurulu’nda ise, Prof. Dr. Filiz Nurhan Ölmez (Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi), Prof. Dr. Sema Etikan (Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi), Dr. Öğr. Üyesi Hande Kılıçarslan (Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi), Dilek Yurdugül (Resim Öğretmeni), Derya Yıldırım (Resim Öğretmeni Kırşehir Belediyesi Aile Yaşam Merkezi), Oğuz Alim Orkun (Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi) görev aldı. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .