Ekicioğlu, zaferin 95. yılını kutladı

Ekicioğlu, zaferin 95. yılını kutladı

29.08.2017

KIRŞEHİR Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Türk ulusunun büyük bir azim ve kararlılıkla verdiği bağımsızlık mücadelesinin zafere ulaştırdığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yılını kutladı. 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’inci yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, 30 Ağustos’ta düşmanın mağlup edilerek, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığını belirten Selahattin Ekicioğlu, şunları kaydetti: “Ulusumuzun şanlı […]

KIRŞEHİR Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Türk ulusunun büyük bir azim ve kararlılıkla verdiği bağımsızlık mücadelesinin zafere ulaştırdığı 30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95. yılını kutladı.
30 Ağustos Zafer Bayramı’nın 95’inci yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, 30 Ağustos’ta düşmanın mağlup edilerek, Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerinin atıldığını belirten Selahattin Ekicioğlu, şunları kaydetti:
“Ulusumuzun şanlı tarihindeki eşsiz kahramanlık ve yurtseverlik anıtlarından biri olan 30 Ağustos Zaferi; bir milletin bağımsızlığı ve ülkesinin özgürlüğü için gösterdiği olağanüstü cesaret ve fedakarlık, dünyanın bütün mazlum halklarına örnek olmuştur. Milletimiz, en zor koşullarda, azim ve kararlılıkla verdiği mücadeleyle, Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nde sadece düşmanı mağlup etmemiş, Türkiye Cumhuriyeti’nin de temellerini atmıştır.
“30 Ağustos tarihi; milletimizin şanlı geçmişindeki eşsiz kahramanlığının yıldönümünü yaşadığımız gün olmasının yanında, tarih boyunca etrafında savaşların eksik olmadığı stratejik bir coğrafyada, üzerinde huzur, güven ve barış içinde yaşadığımız ülkemiz topraklarının, hangi şartlar altında, hangi bedeller ödenerek kazanıldığının, millet olarak yeniden hatırlanması gereken bir gündür. Bu zafer; modern bir ülke ve çağdaş bir millet olarak, tüm insanlığın benimsediği ortak değerleri paylaşan ‘yurtta barış dünyada barış’ sözünü şiar edinmiş, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti olan Cumhuriyetimizin kuruluşuna uzanan yolun başlangıcıdır.
“Bizlere düşen görev, 95 yıl önce, Anadolu halkının düşmana karşı tek vücut halinde kahramanca savaşarak, bizlere bıraktıkları bu güzel ülkeyi, onların anısına olan saygımızla, daha refah, daha mutlu ve daha yaşanılır kılmaktır. Bu konudaki en büyük güvencemiz, Cumhuriyetimize ve onun değerlerine her zaman sahip çıkma duyarlılığını göstermiş halkımız ve aynı bilinçle yetişen gençlerimizdir.
“Bu duygu ve düşüncelerle başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere bağımsızlık mücadelesi verdiğimiz Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını saygı ve minnetle anıyor, halkımızın 30 Ağustos Zafer Bayramı’nı kutluyorum.”
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .