EKİCİOĞLU YENİDEN TSO BAŞKANI OLDU

EKİCİOĞLU YENİDEN TSO BAŞKANI OLDU

14.04.2018

Kırşehir’de Ticaret ve Sanayi Odası’nda Meclis üyeleri başkanı seçti EKİCİOĞLU YENİDEN TSO BAŞKANI OLDU Geçtiğimiz hafta yapılan ve mevcut Başkan Selahattin Ekicioğlu ve ekibi büyük farkla kazandığı Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda Cumartesi günü Meclis Üyeleri sandık başına giderek yeni başkan ve yönetim kurulu üyelerini belirledi. Selahattin Ekicioğlu yeniden Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı […]

Kırşehir’de Ticaret ve Sanayi Odası’nda Meclis üyeleri başkanı seçti

EKİCİOĞLU YENİDEN
TSO BAŞKANI OLDU

Geçtiğimiz hafta yapılan ve mevcut Başkan Selahattin Ekicioğlu ve ekibi büyük farkla kazandığı Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda Cumartesi günü Meclis Üyeleri sandık başına giderek yeni başkan ve yönetim kurulu üyelerini belirledi. Selahattin Ekicioğlu yeniden Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı seçildi.
Cuma günü Meslek komitelerine seçilen 27 üye Cumartesi günü TSO Konferans Salonu’nda yeni başkan ve TOBB üst kurul delegelikleri için oy kullandı. Yapılan seçim sonunda Selâhattin Ekicioğlu Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’na yeniden seçilirken, yönetim kuruluna Eşref Aşık, Mustafa Yılmaz, Mustafa Bulut, Kenan Yanık, Çağatay Han Torun ve Soner Bahadır seçildiler.
Selahattin Ekicioğlu, Ali Gök ve Mehmet Işık TOBB üst kurul delegeleri olarak belirlenirken, Meclis Başkanı bu hafta için yapılacak ilk meclis toplantıda belirlenecek.
Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığına yeniden seçilen Selâhattin Ekicioğlu, seçimlerin tamamlandığını ve kendisine bu görev ve sorumluluğu veren bütün oda üyelerine ve meclis üyelerine teşekkür etti.
Artık her şeyi bir kenara bırakarak Kırşehir’e ve üyelerine hizmet dönemini başlatacaklarını belirten Başkan Selahattin Ekicioğlu, Cumartesi günü yapılan seçimlerin ardından gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak bir seçim dönemini daha geride bırakmış bulunuyoruz. Geçtiğimiz Cumartesi günü yapılan ve büyük bir huzur ortamında yapılan seçimlerin ardından Cuma günü meslek gruplarımızın temsilcileri belirlendi, bugün de bu meslek gruplarından oluşan meclis üyelerimiz oda başkanlığı ve yönetim kurulu üyeleriyle TOBB üst kurul temsilcilerine belirlemiştir. Bu seçimde meclis üyelerimizin destek ve güvenleri ile şahsıma yeniden Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevi verilmiştir. Kendilerine verdikleri bu güven ve destekten dolayı teşekkür ediyorum. Artık seçimler geride kaldı, hizmet dönemi başladı. Odamız seçimlerinde kaybeden olmamıştır. Kazanan iş dünyası olmuştur, kazanan Kırşehir olmuştur. Şimdi yönetim kurulundaki tüm arkadaşlarımızla birlikte el ele vererek, şehrimiz için planladığımız projelerimizi tamamlamak ve yeni projelere imza atmak için çalışma dönemi başlamıştır. Hep birlikte Kırşehir’in gelişmesi ve ilerlemesi için mücadele edeceğiz. Çünkü Kırşehirimizin dedikoduyla, fitneyle, fesatlıkla kaybedeceği bir dakikası bile yoktur. Kırşehir’in adının geçtiği her yerde olup, sorunlarımızın çözümü konusunda her türlü çabayı göstereceğiz.”
Cuma günü Nevşehir’de düzenlenen 11. Kalkınma Planı İç Anadolu Bölgesi İstişare Toplantısına katılarak Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan’dan Oda ve Kırşehir olarak beklentilerini da dile getiren Selahattin Ekicioğlu, “Oda olarak Kırşehir’e bir fuar inşaa etmeye çalışıyoruz. Bunun içinde de KOBİ’lerin, orta ölçekli işletmelerin, tüccar, sanayici ve esnafımızın yararlanacağı inavasyon merkezi kurmak istiyoruz. Bunun maliyeti te 15 milyon lira. Çünkü böyle bir merkezi oda imkanlarımızla yapmamız mümkün değil. Devletimiz bu konuda bizlere kaynak sağlamalı. Başka illerde inavasyon merkezi için verdiği yüzde 75’lik desteği bize de verirse, bunu bizler başarabilir, hem ilimiz, hem de ülkemiz ekonomisine büyük katkı sağlayabiliriz. Ayrıca Kırşehirimizin önemli özel kuruluşlarından biri olan Petlas genişlemek ve yeni yatırımlar yapmak istiyor. Geçmişteki yanlışlıklar yüzünden yatırımlarının bir kısmını başka illere yapmak zorunda kalan Petlas’ın Kırşehir’e yeni yatırımlar yapabilmesi için bizlere talepleri var. Bu talepleri milletvekillerimiz takip ediyor. Organize Sanayi Bölgesi’nin, Ankara-Kayseri Karayolu’na doğru genişletilmesi gerekiyor. Bu konuda Kalkınma Bakanlığımızın da bilgileri olduğunu biliyor ve desteğinizi bekliyoruz” diye konuştu. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .