EKİCİOĞLU, KIRŞEHİR’DE DAHA GÜZEL PROJELERE İMZA ATMAK İÇİN YENİDEN ADAY

EKİCİOĞLU, KIRŞEHİR’DE DAHA GÜZEL PROJELERE İMZA ATMAK İÇİN YENİDEN ADAY

27.03.2018

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçimler 7 Nisan’da başlıyor…  Başkan Selâhattin Ekicioğlu, 5 yıllık görev süresinde odayı kurumsal bir konuma getirerek, üyelerinin haklı desteğini ve sevgisini kazandı     Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın olağan seçimleri 7 Nisan 2018 Cumartesi günü başlıyor. 2013 yılında yapılan seçimlerde oda üyelerinin desteğiyle göreve gelen Başkan Selâhattin Ekicioğlu, Kırşehir’in […]

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda seçimler 7 Nisan’da başlıyor…

 Başkan Selâhattin Ekicioğlu, 5 yıllık görev süresinde odayı kurumsal

bir konuma getirerek, üyelerinin haklı desteğini ve sevgisini kazandı

 

 

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nın olağan seçimleri 7 Nisan 2018 Cumartesi günü başlıyor. 2013 yılında yapılan seçimlerde oda üyelerinin desteğiyle göreve gelen Başkan Selâhattin Ekicioğlu, Kırşehir’in adının geçtiği her girişimin içinde aktif görev ve sorumluluk alarak, hazırladığı projeleri hayata geçirerek Kırşehir’de herkesin sevgi ve saygısını kazanmayı başardı.

“Bizim demokrasi anlayışımızda, makamdan beslenmek değil o makama bir şeyler katmak vardır. Ben ve ekibim; yaşanacak olan bu demokratik seçim sürecinde yeniden bu göreve talip olmaya karar verdik” diyen  TSO Başkanı Selâhattin Ekicioğlu, görev süresinde yaptığı çalışmaları gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e değerlendirdi.

Kırşehir’de birleştirici ve kucaklayıcı bir rol oynayan, kimseyi ötekileştirmeyen, partizanlık yapmadan “Kırşehir” adının geçtiği her yerde görev ve sorumluluk alan, odayı kendi çıkarları için değil, Kırşehir’in menfaatleri doğrultusunda yöneten Selâhattin Ekicioğlu, dürüstlüğü ve çalışkanlığı ile herkesin sevgi ve saygısını kazandı.

7 Nisan’da başlayacak seçimlerin Ticaret ve Sanayi Odası’nın 100 yılı aşan tarihine yakışır bir biçimde, demokratik bir yarış içinde geçeceğine inandığını belirten Ekicioğlu, “Bu seçimin kazananı ya da kaybedeni olmayacak, kazanan iş dünyası, kazanan Kırşehir olacaktır. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odamız ve şehrimiz için daha iyi projelerle daha iyi hizmetlere imza atacağımız yeni dönem için herkesin katkı ve desteğini bekliyorum” diye konuştu.

“Kırşehir’de yapacak daha çok işimiz var” diyen Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ekicioğlu, gazetemize yaptığı açıklamada, üyelerine ve Kırşehir halkına şunları söyledi:

Bilindiği gibi, 2013 yılında yapılan seçimler sonunda saygıdeğer üyelerimizin takdir ve teveccühleri doğrultusunda Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda göreve geldik ve yaklaşık beş yıl boyunca bizlere verilen bu görevin ağırlığı ve sorumluluğunun bilinci ile görevimizi, ilkelerimizden ödün vermeden ifa etme gayreti içerisinde olduk.  Şeffaf ve katılımcı bir yönetim anlayışıyla yürüttüğümüz bu onurlu görev esnasında Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası olarak, hem üyelerimize hem de şehrimize daha iyi hizmet vermek için gayret gösterdik. Odamızın kuruluşunun 100. kuruluş yıldönümünde görevde olmak da bize nasip oldu. Meclis Üyelerimiz, Yönetim Kurulu Üyelerimiz ve Personelimizle, 1914 yılında kurulan Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odamızın 100 yılı aşan tarihinde  ‘Köklü Gelenek, Vizyonlu Gelecek’ anlayışımızla birçok ilki gerçekleştirerek önemli işlere imza atmanın onuru ve gururu içerisindeyiz. 

“Proje üreten, yenilikçi, çağdaş bir yönetim anlayışımız doğrultusunda; Türkiye Odalar ve Borsalar Birliğimizin Akreditasyon Sistemi’ne dahil olma başarısını elde ederek Dünya’nın önde gelen New York, Londra, Paris gibi kentlerin Oda ve Borsaları ile Üyelerimize aynı kalitede hizmet verme özelliğini Odamıza kazandırarak, Beş Yıldızlı Oda olduk. Akreditasyon Sistemi, 9001 Kalite Yönetim Sistemi, 14001 Çevre Yönetim Sistemi, 10002 Müşteri Memnuniyet Sistemi, 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi olmak üzere Türkiye’de aynı anda beş sisteme dahil olan tek Oda olduk.  

“Yine, 2014 yılında Kırşehir’de bir ilki gerçekleştirerek Tarım, Hayvancılık ve Teknolojileri Fuarı’nı düzenledik ve her yıl daha da geliştirerek düzenlediğimiz Fuarımız, ticari hacim açısından bugün bölgemizin en büyük ikinci Fuarı olma özelliğini taşıyor. Fuarımızı artık Kayseri yolu üzerinde kendi arsamız üzerine inşa etmeyi planladığımız ve projelendirdiğimiz Fuar ve İnovasyon Merkezimizde düzenleyeceğiz. Fuar ve İnovasyon Merkezi projemizle, ilimizde yenilikçilik anlayışıyla, çağdaş Dünya ile uyumlu AR-GE çalışmalarının yapıldığı bir İnovasyon Merkezi, geniş ve ferah bir Fuar Alanı ve çok amaçlı sosyal tesislerin olduğu bir kompleksi şehrimize kazandıracağız.”

Başarılı işler yapmanın, doğru projeler üretmekten geçtiği inancını ile bir çok proje hazırlayıp hayata geçirdiklerine dikkat çeken TSO Başkanı Selâhattin Ekicioğlu, şöyle devam etti:

“Proje üretme konusuna çok önem veriyor, başarılı işler yapmanın doğru projeler üretmekten geçtiğine inanıyoruz.  Odamızda oluşturduğumuz Proje Birimimiz ve kıymetli akademisyenlerimizin katkıları ile Avrupa Birliği hibe destekli iki projemiz onaylandı. Bunlardan ilki Avrupa Birliği hibe desteğiyle Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonun Sağlanması programına hazırladığımız Dikensiz Yollar Projemiz. Bu projemizle Kırşehir’de engelli genç kardeşlerimize süs bitkisi yetiştiriciliği alanında istihdam sağlanmasını hedefledik. Engelli kardeşlerimiz çeşitli teorik eğitimlerin ardından şu an Engelsiz Yaşam Merkezi’nde kurduğumuz serada süs bitkisi yetiştiriyorlar. 

“Yine Merkezi Finans ve İhale Birimi’nden onaylanan hibe ile yürütülen Çalışma Hayatında Sosyal Diyalogun Geliştirilmesi Projemizle Kırşehir’de çalışma hayatında işçi ve işveren arasında diyaloğun geliştirilmesi konusunda çalışmalar yapıyoruz. Yine devam eden ve Ekonomi Bakanlığı’nın UR-GE Programı kapsamında onaylanan Kırşehir’i ‘Hayvancılıkla Dünya’ya Açıyoruz’ projemizle besicilik sektöründe faaliyet gösteren firmalarımıza Dünya’da sektörün durumunu görmelerini ve ihracat ve ithalat yapmalarını sağlamayı hedefledik. Firmalarımız proje kapsamında iki ülkeyi ziyaret ettiler. Bu projemizle, Kırşehir’de hayvancılık sektörüne katma değer yaratılacak. Yine önem verdiğimiz bir diğer Projemiz de, Kırşehir’de Biyoenerji Tesisi kurulması projemizdir. Kurulacak olan bu tesisle hayvansal, bitkisel ve evsel atıklardan, atıklar bertaraf edilip biyogaz enerjisi elde edilecek ve iyi tarım uygulamaları için yüksek verimli organik gübre elde edilecektir. Organize Sanayi Bölgesi’nde kurulması planlanan bu tesis, ilimizde hayvancılık ve tarım uygulamaları açısından örnek teşkil edecek çok büyük bir projedir. Fuar ve İnovasyon Merkezi Projemiz ve Kırşehir Biyoenerji Projelerimizin ikisinin toplam maliyeti yaklaşık 60 milyon TL değerindedir.  Bu projelerimiz Kırşehir’e ve bölgemize çok önemli katkılar ve ileriye dönük ciddi birikimler sağlayacaktır.  Bu saydığımız projeler; konuşan değil, iş üreten bir anlayışla gerçekleştirildi. Göreve geldiğimizden bugüne amacımız; her zaman başta Üyelerimize en iyi hizmeti sunmak ve aynı zamanda Kırşehirimize katma değer yaratan işler üreterek ilimizin ekonomik ve sosyal gelişimine katkı sunmak oldu.”

Yeni dönemde Kırşehir’de yeni projeler gerçekleştirerek, üyelerine ve Kırşehir’e katkı sunmaya devam edeceklerini de belirten Ekicioğlu, sözlerini şöyle tamamladı:

“7 Nisan 2018 Cumartesi günü, Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda olağan seçim süreci yaşanacak. Bizim demokrasi anlayışımızda,  makamdan beslenmek değil o makama bir şeyler katmak vardır. Ben ve ekibim; yaşanacak olan bu demokratik seçim sürecinde yeniden bu göreve talip olmaya karar verdik. Aday olmaya karar veren diğer ekipteki arkadaşlarımızı da cesaretlerinden dolayı tebrik ediyorum. Odamızın 100 yılı aşan tarihine yakışır biçimde demokratik bir yarış olacak. Şimdiden şunu belirtmeliyiz ki; bu seçimin kazananı ya da kaybedeni olmayacak, kazanan iş dünyası, kazanan Kırşehir olacaktır. Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odamız ve şehrimiz için daha iyi projelerle daha iyi hizmetlere imza atacağımız yeni dönem için bütün hemşehrilerimizin ve üyelerimizin katkı ve desteklerinizi bekliyor, şimdiden seçimlerin ülkemize, Kırşehirimize, üyelerimize hayırlar ve başarılar getirmesini diliyorum.” (HABER: SALİH GÜNER)

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .