Eğitiminiz için “Büyük” farkından yararlanın

Eğitiminiz için “Büyük” farkından yararlanın

13.03.2015

Ortaöğretim öğrencilerinin nakil işlemleri eğitim yılı sonuna kadar yapılabilecek… Öğrenciler, Özel Büyük Fen Lisesi ile Özel Büyük Cerrahpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne nakil yaptırabilecekler…

KIRŞEHİR’DE ortaöğretim öğrencilerinin nakil işlemlerinin eğitim-öğretim dönemi sonuna kadar yapılabileceği bildirilirken, Büyük Eğitim Kurumları farkıyla hizmet veren Özel Büyük Fen Lisesi ile Özel Büyük Cerrahpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne nakil yaptırılabiliyor.

Kırşehir’de eğitim alanında her zaman kendini yenileyip geliştirerek, daha iyi hizmet sunma noktasında çalışan Büyük Eğitim Kurumları’nın özel eğitimdeki başarısını tescillemesine vesile olan Kırşehir Özel Büyük Fen Lisesi’nin yanı sıra Özel Büyük Cerrahpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’ne nakil imkanı sunuluyor.
Ortaöğretim 9 ve 10. sınıfta okuyan öğrenciler Özel Büyük Fen Lisesi’ne nakil yaptırabilecek.
Nakillerin yılsonuna kadar devam edeceğini hatırlatan Özel Büyük Fen Lisesi Müdürü Akıner Akıncı, nakil işlemleri ile ilgili gazetemiz Kırşehir Çiğdem’e bilgiler verdi.
Her ayın sonunda nakil işlemlerinin açıldığını ve öğrencilerin buna göre işlemlerini yaptırabileceklerini belirten Özel Büyük Fen Lisesi Müdürü Akıner Akıncı, “Nakiller şu an devam ediyor. Bilindiği üzere Milli Eğitim Bakanlığı’nın Ortaöğretim Kurumları Yönetmeliği gereğince 2014-2015 eğitim-öğretim yılında ortaöğretim kurumları arasında nakil işlemleri devam etmektedir. Biz öncelikle hem Özel Büyük Fen Lisesi, hem de Özel Büyük Cerrahpaşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisemize öğrenci nakli almaktayız. Şu an Fen Lisemizin 9’uncu ve 10’uncu sınıflarına öğrenci nakli yapılabilmektedir. 9. sınıf için kontenjanımız mevcuttur. 10. sınıfımıza ise 10 civarında nakil alabilmekteyiz. 9 ve 10. sınıflarımıza bütün Anadolu liselerinden öğrenci nakli yapılabilmektedir. Ancak şu an mevcut 10. sınıf olan öğrencilerimiz 11. sınıfa geçtiğinde başka bir Anadolu lisesinden kayıt mümkün değildir. Fen Lisemize yalnızca 11. sınıf Fen Lisesi’nden nakil alabilmekteyiz. 9 ve 10. sınıflarımıza diğer Anadolu liselerimizden öğrenci nakli yapılabilmektedir. Bununla birlikte Özel Büyük Cerrahpaşa Sağlık Meslek Lisemizde, 2 sınıfta eğitim-öğretime devam ediyoruz. 9. sınıflarımız hemşire yardımcılığı gruplarımız, 10. sınıflarımızda ise hemşirelik ve ATT gruplarımız var. Bilindiği üzere bu sınıflarımızdan 10. sınıf gruplarına, hemşirelik ve ATT gruplarına yalnızca sağlık meslek liselerinden kayıt, nakil alınabilmektedir. Dolayısıyla herhangi bir Anadolu lisesindeki öğrenci hemşirelik ya da ATT grubuna nakil başvurusunda bulunamaz. Denk olarak sadece sağlık meslek liselerinden kayıt, nakil alabilmektedir 10 ve 11. sınıflarımıza. 9. sınıf grubumuz hemşire yardımcılığı grubu ve onlara bütün Anadolu liselerinden ve meslek liselerinden nakil alabilmekteyiz. Nakil işlemi çok kolay bir işlemdir. Öğrencinin bağlı bulunduğu liseye giderek nakil dilekçesi vermesi gerekiyor. Bu dilekçe işleme konulduktan sonra diğer lisenin e-okul sistemine düşüyor ve buradan nakli kabul görüyor. Nakiller yılsonuna kadar devam ediyor. İkinci dönemden itibaren şöyle bir uygulama da var; her ayın sonunda nakil işlemi açılıyor, öğrenci o zaman gidebiliyor” şeklinde konuştu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .