Eğitime katkıda bulunma fırsatı

Eğitime katkıda bulunma fırsatı

16.10.2017

“Eğitim” konulu kısa film yarışması ile eğitimin önemi anlatılarak, toplumsal farkındalık artırılacak…

Eğitim-Bir-Sen tarafından dördüncüsü düzenlenen kısa film yarışması başvuruları başladı.
Konuyla ilgili bilgiler veren Eğitim-Bir-Sen Kırşehir Şube Başkanı Oktay Cebeci, Eğitim-Bir-Sen tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Kısa Film Yarışması’nın “Eğitim” temasıyla gerçekleştirileceğini bildirdi.

Eğitimin önemine dikkat çekmek, eğitim süreçlerinde yaşananları, eğitimin önemli ve özel taraflarına odaklanacak hikâyeleri ortaya çıkararak sinemanın etkileyici gücüyle buluşturma ve bu konuda toplumsal farkındalığı artırma amacını taşıyan yarışmada filmler, olay ve kişi üzerinden yola çıkılarak çekilebilecek.
Bu konuda söyleyecek sözü olanların çektikleri kurmaca kısa filmleriyle başvurmalarını beklediklerini belirten Oktay Cebeci, kurmaca dalında 20 dakikayı geçmeyen kısa film çalışmalarının değerlendirileceği yarışmada birincinin 15 bin TL, ikincinin 10 bin TL, üçüncünün 7 bin TL ile ödüllendirileceğini söyledi.
Ana ödüllerin dışında ayrıca Mehmet Akif İnan Özel Ödülü için 5 bin TL, Erol Battal Teşvik Ödülü için ise 3 bin TL verilecek.
14 Ocak 2018 tarihine kadar başvurunun yapılabileceği yarışma ile ilgili ayrıntılı bilgi ebsyarisma.org.tr adresinden alınabilecek.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .