Eğitimde güvenlik tedbirleri alındı

Eğitimde güvenlik tedbirleri alındı

08.09.2017

Okulların iç güvenliği, okulların çevresi ile ilgili dış güvenliği ve bağımlılıkla mücadeleye ilişkin önlemler tamam

KIRŞEHİR’DE yeni eğitim-öğretim yılının başlayacak olması dolayısıyla hazırlıklar yapılırken, çocuklarımızın güvenli bir ortamda eğitimlerini sürdürmeleri noktasında da gerekli tedbirler alındı.
Kırşehir’de Okul Güvenliği Toplantısı, Vali Necati Şentürk başkanlığında yapıldı.
Müftülük Konferans Salonunda gerçekleştirilen toplantıya Vali Necati Şentürk’ün yanı sıra Belediye Başkan Vekili Emre Şahinci, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı Vekili Jandarma Albay Ayhan Özkan, İl Milli Eğitim Müdür Vekili Şevket Karadeniz, merkez okul müdürleri, merkez mahalle muhtarları, okul aile birliği başkanları, emniyet teşkilatı personeli ile eğitim camiası katıldı.
Toplantının açılış konuşmasını yapan Vali Necati Şentürk, alınan tedbirlerle çocukların ruhsal ve fiziksel açıdan sağlıklı bir ortamda büyümelerini ve eğitimlerini güvenli bir şekilde tamamlamalarını amaçladıklarını söyledi.
2017-2018 eğitim-öğretim yılında alınan tedbirlerin bu toplantıda değerlendirileceğini belirten Vali Necati Şentürk, “Millî ve manevi değerlerimizi bilen, bilgi ve teknolojiyi doğru, yerinde ve faydalı bir şekilde kullanan nesil yetiştirmek temel amacımızdır. İlimizde bulunan 223 okul ve kurumumuzda, toplam 41 bin 252 öğrenci öğrenim görecek. Okulların iç güvenliği, okulların çevresi ile ilgili dış güvenliği ve bağımlılıkla mücadele konularında gereken tedbirleri almış durumdayız. Eğitimde oldukça kaliteli olan ilimiz, eğitim güvenliği konusunda da örnek gösterilecek niteliktedir. Yeni eğitim-öğretim sezonunun hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.
Toplantı, Vali Şentürk ve katılımcılar arasında, 2017-2018 eğitim-öğretim yılında okullarda alınacak güvenlik tedbirlerinin görüşülmesi ve sorunların dinlenmesi ile sona erdi.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .