EĞİTİM-BİR-SEN’DEN İSTİŞARE TOPLANTISI

EĞİTİM-BİR-SEN’DEN İSTİŞARE TOPLANTISI

25.03.2019

Eğitim-Bir-Sen Kırşehir Şube Başkanı Fatih Mehmet Yavuz ve beraberinde Şube Yönetim kurulu tarafından 23 Mart 2019 tarihinde Ağalar Konağında üyeleriyle birlikte istişare toplantısı gerçekleştirildi. AK parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli’nin katıldığı toplantının açılışında bir konuşma yapan Eğitim-Bir-Sen Kırşehir Şube Başkanı Fatih Mehmet Yavuz, bu kutlu mücadeleye yılmadan, yorulmadan sonuna kadar devam edeceklerini belirterek şunları söyledi: […]

Eğitim-Bir-Sen Kırşehir Şube Başkanı Fatih Mehmet Yavuz ve beraberinde Şube Yönetim kurulu tarafından 23 Mart 2019 tarihinde Ağalar Konağında üyeleriyle birlikte istişare toplantısı gerçekleştirildi.
AK parti Kırşehir Milletvekili Mustafa Kendirli’nin katıldığı toplantının açılışında bir konuşma yapan Eğitim-Bir-Sen Kırşehir Şube Başkanı Fatih Mehmet Yavuz, bu kutlu mücadeleye yılmadan, yorulmadan sonuna kadar devam edeceklerini belirterek şunları söyledi:
“Eğitim-Bir-Sen, teşkilatımız hukuksuz, adaletsiz, çağ dışı yönetim ve paylaşım pratiğinin egemen olduğu bir dönemde, kendi hayatları adına karar verme yetkisinin bir avuç azınlığın elinde olduğunun idrakinde olan, her türlü baskı aracına rağmen müesses nizamı dönüştürebileceğine inanan adanmış dava adamlarının 27 yıllık soylu mücadelesidir.
“Eğitim-Bir-Sen, hayatı tarih, medeniyet ve metafizik değerlerden ayırmamasıyla; ideolojik kamplaşmaların etkisiyle mevzilenen ve bu yolla mevzularını belirleyen çatışmacı sendikalardan farklı duruşuyla, düşünce ve sorun çözme yöntemiyle özgün bir sendikal harekettir.
“Eğitim-Bir-Sen, hakikatin ve bu hakikate inananların en çok hırpalandığı, darbelerin ve darbe girişimlerinin yaşandığı dönemlerde hakkın, hakikatin, özgürlük arayışının, adaletin örgütlü vicdanı ve sesi olmuştur.
“Eğitim-Bir-Sen’in mücadele tarihi aynı zamanda kendisini topluma vasi olarak atayan oligarşinin, başta eğitim sistemi olmak üzere, bütün kurumlara sızmış yapısının deşifresi ve tasfiyesinin; başka bir anlatımla, hayatımızdan çıkardığımız yasaklara, müfredattan çıkmasını sağladığımız derslere, uygulamasına son verdiğimiz baskılara karşı verilmiş mücadelenin tarihidir.
“Eğitim-Bir-Sen, yetkili sendika ve Memur-Sen’in yetkili konfederasyon olmasından sonra kamu görevlileri sendikacılığına anayasal güvence; ricacı toplu görüşme yerine toplu sözleşme ve pazarlık etme hakkını elde etti. Böylelikle emeğin ve alın terinin hakkını iktidarların insafına bırakmadı; iktisadi ve sosyal adaletin tesisi, mali, sosyal ve özlük hakların iyileştirilmesi konusunda kararlıkla mücadele etti ve kazandı.
“Eğitim-Bir-Sen, insanı ve medeniyet değerlerimizi öne çıkaran özgürlükçü bir perspektifle eğitimin tüm meselelerini araştıran, problemleri ortaya koyan, çözümler öneren, raporlar yayımlayan, çalıştaylar, sempozyumlar düzenleyen; üreten, düzelten, engel kaldıran, doğruyu gösteren, yanlışa işaret eden bir sendikadır. Buradan tüm üyelerimize sesleniyorum sendikamızın her kademesinde görev yapmış başkanlarımıza, başkan yardımcılarımıza, temsilcilerimize; bu soylu yolculuğa ruh katan, emek veren, vakarla çalışan fedakâr ve vefakâr tüm dava arkadaşlarımıza şehrimiz adına şükranlarımızı sunuyoruz. Bu kutlu mücadelemize yılmadan, yorulmadan sonuna kadar devam edeceğiz. Diğerlerine göre değil Değerlerine göre sendikacılık anlayışı yapacağız” (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .