Ege Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde Pilates ve Zumba eğitimleri başladı

Ege Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde Pilates ve Zumba eğitimleri başladı

11.07.2017

KIRŞEHİR’İN en güzel sosyal alanlarından biri olan Kent Park’ta hizmete açılan Ege Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde stresten kurtularak, sağlıklı yaşama adım atma imkanı sunuluyor. Şehrimizin tanınmış esnaflarından Erol Yıldırım tarafından profesyonel bir ekiple hizmete sunulan Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde vücudu stresten arındıran masajın yanı sıra fitness ile de güzel ve sağlıklı bir vücuda sahip olunacak. Kırşehir de […]

KIRŞEHİR’İN en güzel sosyal alanlarından biri olan Kent Park’ta hizmete açılan Ege Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde stresten kurtularak, sağlıklı yaşama adım atma imkanı sunuluyor.
Şehrimizin tanınmış esnaflarından Erol Yıldırım tarafından profesyonel bir ekiple hizmete sunulan Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde vücudu stresten arındıran masajın yanı sıra fitness ile de güzel ve sağlıklı bir vücuda sahip olunacak.
Kırşehir de 9 ay önce açılan Ege Sağlıklı Yaşam Merkezi Kırşehirliler tarafından yoğun ilgi görüyor.
Ege Sağlıklı Yaşam Merkezi Yetkilileri tarafından edinilen bilgiye göre 9 ay önce açılan Eğe Sağlıklı Yaşam Merkezi’nde de pilates ve zumba eğitimlerinin akşam seanslarının başladığı bildirildi.
Pilates ve zumba derslerinin akşam seanslarını bildiren Eğe Sağlıklı Yaşam Merkezi Yetkilileri pilates derslerinin Pazartesi, Salı Perşembe günü akşamı, zumba derslerinin de Çarşamba ve Cuma akşamları yapıldığını açıkladı. Aynı zamanda da aynı günlerin akşam veya gündüz pİlates ve zumba derslerinin olduğu bildirildi.
PEKİ, PİLATES NEDİR?
Pilates Metodu ve Pilates 20. Yüzyılın başında tedavi amaçlı, savaştan dönen askerleri iyileştirmek amacıyla Joseph HubertPilates tarafından geliştirildi. Zihinsel ve fiziksel sağlığın birbiri için gerekli olduğu esasına dayanan pilates egzersiz metodu 6 temel prensibe dayanıyor:
KONSANTRASYON: Pilates yaparken hareketlere yoğunlaşmak, bedenin uyum içinde nasıl çalıştığına ve hangi kasların kullanılıp, hangilerinin kullanılmadığına dikkat etmek gerekir.
KONTROL: Pilates metodunda kontrol çok önemlidir. Kontrol için bedenin iyi dinlenmesi ve hareketlerin gösterildiği şekilde uygulanması, olası sakatlıkların önlenmesi gerekir.
MERKEZLEME: PilatesMetodu’nda, doğru hareket sanatlarında olduğu gibi merkez, göbek, bel ve kalça çevresidir. İç organları ve omurgayı yerinde tutan kas sistemlerini içerir. Merkezleme, üst bedenin stabilitesini ve esnemeyi, uzamayı sağlar.
Akıcı hareket : Hareketler acele edilmeden, her noktadan tek tek geçerek ama aynı zamanda hiç duraksamayarak yapılmalıdır.
KESİNLİK: Hareketler belirsizce değil, hakkı verilerek tam yapılmalıdır. Hareket sekansları birbirleri içinde ve birbirleri arasında koordine olmalıdır.
NEFES: Nefes alıp verme, panik olmadan sırtın arkasına ve altına derin nefes alıp bütün nefesi tamamıyla dışarı üflemek yoluyla olmalıdır. Böylece, nefes tamamen boşaltılıp, kan temizlenmiş olur.
ZUMBA NEDİR?
Zumba, 1990’larda dansçı ve koreograf Alberto “Beto” Perez tarafından Kolombiya’da ortaya çıkarılan, Latin esintili bir dans fitness programı olup dünya çapındaki en yaygın dans fitness programıdır. Zumba, dans ve aerobik figurlerini içerir.
HER KESİME UYGUN FİYATLAR
Sağlıklı yaşam merkezinden herkesin yararlanabilmesi için fiyatların uygun olması gerektiğine dikkati çeken Kırşehir Ege Sağlıklı Yaşam Merkezi Yetkilileri şunları söyledi:
“Herkesin ulaşabileceği bir fiyat standardı olmalı. Bu tip merkezler Beş yıldızlı otellerde oluyor. Beş yıldızlı otellere de belli bir sınıf gidebiliyor. O açıdan burada her sınıftan insanın rahatlıkla gelip spor yapabileceği bir tesis var.”
BÖLGESEL ZAYIFLAMA
Bölgesel Zayıflama makinası hakkında bilgi veren Kırşehir Ege Sağlıklı Yaşam Merkezi Yetkilileri şunları söyledi: “Bölgesel Zayıflama teknikleri içerisinde genel kabul gören ve başarıları bilinen cryo (soğuk) lipoliz uygulamasında son trendCryo (Soğuk) Lipoliz Yöntemidir. Bu yöntem, bugüne kadarki yöntemlerden daha gelişmiş ve farklıdır. Yağları almak ya da yakmak yerine soğutarak hacim kaybetmelerini sağlayan ve vücuttan atım için uygun hale getiren bu tedavide temel etki mekanizması yağ dokularını dondurmaktır. Bu yöntem ameliyat ya da yağ aldırma gibi bir tekniği içermiyor. Çevre dokulara hasar vermeden belli bölgedeki problem haline gelen lokalize dirençli yağ hücrelerini dondurarak yağ dokusunu azaltıyor. Bu sistemde kontrollü olarak 60-70 dakikalık süre içerisinde vücudun belli bir bölgesindeki istenmeyen yağ dokusu ortalama -8 derecede dondurulur. Bu sayede ölü yağ hücreleri lenfatik sistemle vücuttan atılır. İyi sonuçlar elde etmek için bol su içilmeli aktiviteler arttırılmalı ve sağlıklı beslenilmelidir. Uygulama ağrılı değildir. Uygulama sonrası, uygulama yapılan alanda oluşan kızarıklıklar birkaç saat, hassasiyet ise birkaç hafta içinde yok olmaktadır. Soğuk Lipoliz (Kriyolipoliz) etkisini 3-4 hafta içinde gösterir. Kişinin yağ dokusundaki kalınlığa bağlı olarak 1-3 seans uygulama yapmak gerekecektir. Uygulama aralıkları aynı bölge için yaklaşık 3 aydır. Soğuk lipoliz ile bölgesel incelme ve selülit tedavisi, Göbek, kalça, yan, yağlar, kollar, bel çevresi, arka ve üst bacak (selülitli kısımlar) gibi lokalize dirençli yağların olduğu bölgelerde uygulanabilir. Uygulama sonunda aynı gün günlük hayata devam edilir.
FİYATLARIMIZ KIRŞEHİR’E GÖRE AYARLANDI
Ege Sağlıklı Yaşam Merkezindeki hizmetler hakkında bilgi veren Yetkililer fiyat listesine de değindi. Fiyatların Kırşehir’e göre ayarlandığını söyleyen Kırşehir Ege Sağlıklı Yaşam Merkezi Yetkilileri hizmetlerin fiyatlarını şöyle açıkladı.
“Hamam+ Sauna+ Su Masajı+ Buhar odası günübirlik 30 TL, Hamam+ Kese 40 TL, Hamam+ Köpük 40 TL, Hamam+ Kese + Köpük 50 TL, Klasik İsveç Masajı 25 dk. 40 TL, Klasik İsveç Masajı 45 dk. 75 TL, Kese+ Köpük + Peeling 45 dk. 75 TL Medikal Masaj 25 dk. 50 TL, Medikal Masaj 45 dk. 80 TL, Peeling (Kahve) 30 dk. 40 TL, Ayak Refleksoloji Masajı 30 dk. 50 TL, Anti-Stres Masajı 45 dk. 75 TL, Anti Selülit Masajı 40 dk. 80 TL, Aroma Masajı 45 dk. 80 TL, Uzak Doğu Masajı 45 dk. 100 TL, Fitness Abonelik (Sınırsız) 3 Ay 300 TL, 6 ay 570 TL, 1 yıl 1100 TL, 1 saatlik özel pilates 100 TL, SPA Abonelik (Haftada bir gün) 1 ay 120 TL, 3 Ay 360 TL, 6 Ay 680 TL, 1 yıl 1250 TL, Fitness+ SPA Abonelik (Sınırsız) 3 Ay 550 TL, 6 Ay 1000 TL, 1Yıl 1800 TL, Cilt Bakımı 100 TL, Bölgesel Zayıflama (simit bölgesi) 600 TL, Artan her bölge için 200 TL, Tüm hizmetlerimizde 10 kişi ve üzeri %10 grup indirimimiz vardır.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .