EDES PROJESİ’NİN AÇILIŞ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ

EDES PROJESİ’NİN AÇILIŞ PROGRAMI GERÇEKLEŞTİ

11.04.2015

Kırşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan EDES projesinin açılış programı 9 Nisan 2015 Perşembe günü saat 10.00’da yapıldı. Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Toplantı Salonu’nda yapılan tanıtım programına Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bekir Demirbaş, İl Sağlık Müdürü Dr. Selçuk Büyüker, proje ortağı İl Milli Eğitim Müdürü […]

Kırşehir Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan EDES projesinin açılış programı 9 Nisan 2015 Perşembe günü saat 10.00’da yapıldı.

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi Toplantı Salonu’nda yapılan tanıtım programına Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bekir Demirbaş, İl Sağlık Müdürü Dr. Selçuk Büyüker, proje ortağı İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, SGK İl Müdürü Mehmet Ali Fırat, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Necmettin Şeker, Şirin Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan, Halk Sağlığı Müdür Yardımcısı Dr. Yakup Yücel başta olmak üzere şube müdürleri davetliler ve sağlık çalışanları katıldı.
Programın açılışını Kırşehir Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bekir Demirbaş yaptı.
Demirbaş, proje detaylarından bahsettiği konuşmasında, “Kırşehir Valiliği koordinasyonunda İl Halk Sağlığı Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan ‘Kırşehir Engelli Haritası ve Eğitim Projesi’ Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından EDES Programı kapsamında finanse edilmektedir. Projenin iki amacı bulunmaktadır. Bu amaçlardan birincisi engelli bireyler ve ailelerine uygulanacak anketler yardımı ile bu kişilerin demografik özellikleri ortaya çıkarılacak ve Bölgesel Engelli Haritası ve Engelli Bireylerin Kümelenme Analizi yapılacaktır. İkinci olarak anket sonuçlarından elde edilen veriler doğrultusunda hem engelli bireylerin ailelerine, hem de bölge halkına bilgilendirme ve farkındalık oluşturmayı amaçlayan eğitimler verilecektir. Projemize destek olan kurum ve kuruluşlara teşekkür ederiz” dedi.
Projenin tanıtım programına katılan Kırşehir Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Halk Sağlığı Müdürü Dr. Bekir Demirbaş, İl Sağlık Müdürü Dr. Selçuk Büyüker, İl Milli Eğitim Müdürü Osman Elmalı, Şirin Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan ve proje ekibiyle birlikte pasta kesilerek program sonlandırıldı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .