Eczacılar NES ile rahatladı

Eczacılar NES ile rahatladı

05.09.2017

Kırşehir’de geliştirilen ve beğenilerek sağladığı rahatlık nedeniyle tüm Türkiye’de kullanımını sağlayacak çalışmalara başlanan kısa adı NES olan Nöbetçi Eczane Sistemi, memnuniyet sağladı. Türk Eczacıları Birliği’nden tam not alan NES ile ilgili gazetemiz Kırşehir Çiğdem’e bilgiler veren 34. Bölge Kırşehir-Aksaray Eczacılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Halil Durukafa, “Projemiz bir seneye yaklaştı ve üç ay demo yapmıştık. […]

Kırşehir’de geliştirilen ve beğenilerek sağladığı rahatlık nedeniyle tüm Türkiye’de kullanımını sağlayacak çalışmalara başlanan kısa adı NES olan Nöbetçi Eczane Sistemi, memnuniyet sağladı.
Türk Eczacıları Birliği’nden tam not alan NES ile ilgili gazetemiz Kırşehir Çiğdem’e bilgiler veren 34. Bölge Kırşehir-Aksaray Eczacılar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Halil Durukafa, “Projemiz bir seneye yaklaştı ve üç ay demo yapmıştık. Son verilere göre 8900 küsur saat kesintisiz hizmet verdik. 12 saat kontrollü, 18 saatte kontrolümüzün dışında bir kesinti yaşadık. Ama bu da % 0,66’lık bir hasar oranıyla çalışıyoruz. Bu çok güzel bir hata oranı, fakat halkımız buna biraz alışamadı, üstünde durmamız lazım. Bayramın bitimiyle bunun da çalışmasını yapmayı düşünüyoruz. Karekodu okutmayı iyi duyuramadık. Onun üzerine biraz çalışma yapacağız” dedi.
Halil Durukafa, “Kırşehir için çok güzel bir kazanım oldu. Ama biz bunu Türkiye’ye taşımak istiyoruz. Türkiye için güzel bir kazanım olmasını istiyoruz. Olursa çok güzel şeyler olacak, nöbet anlamında vatandaş da rahatlayacak, eczacılar da rahatlayacak ve Türk Eczacıları Birliği de rahatlayacak. Gönül rahatlığıyla evimizde yatabileceğiz. Çünkü Kırşehir’de 130 bin insan var ve bu 130 bin insanın yanı sıra köylerden gelenlerle birlikte 150 bin diyelim. 150 bin insanın gece rahatsız olduğunda, hele hele bir hastalık durumunda nöbetçi eczane araması bize dokunuyor. Sadece Kırşehir’de mi yaşanıyor, hayır tüm Türkiye’de yaşanıyor. Bunun önüne geçebilmek için yapılan her adımın iyi olduğunu düşünüyorum. Biz de böyle bir adım attık. Kırşehir’de bunu yüzde 50’lere taşıdık. Tüm Türkiye’de olursa daha faydalı olacak, daha güzel olacak. Biz de rahat uyuyacağız diye düşünüyorum” açıklamasında bulundu.
(HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .