ECZACILAR BAYRAMI KUTLANIYOR

ECZACILAR BAYRAMI KUTLANIYOR

14.05.2016

Eczacı Odası Kırşehir İl Temsilcisi Eczacı Ş. Baran Genç: “Yetkililerin bizlere kulak vermesini, bizleri anlamasını istiyoruz”

eczacı

KIRŞEHİR’DE 14 Mayıs Eczacılar Bayramı dolayısıyla tören düzenlendi.
14 Mayıs Eczacılar Bayramı dolayısıyla Cumartesi günü Anıt Meydanı’nda 34. Bölge Aksaray-Kırşehir Eczacı Odası Kırşehir İl Temsilcisi Eczacı Ş. Baran Genç ve Halil Durukafa başta olmak üzere eczacıların katılımıyla çelenk konuldu.
Eczacılık yemininde “hayatımı insanlık hizmetine vakfedeceğime” cümlesinden aldıkları güçle, sağlık sistemini ve hizmetini 21. yüzyıla ve bu teknolojiye yakışır seviyelere taşımayı amaçladıklarını belirten 34. Bölge Aksaray-Kırşehir Eczacı Odası Kırşehir İl Temsilcisi Eczacı Ş. Baran Genç, eczacılar adına yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

13234777_10208998323903126_281574109_o copy
“1956 yılında kurulan Türk Eczacıları Birliği bugün yaklaşık 26 bin üyesi olan yasal bir meslek örgütüdür. Türk Eczacılar Birliği 54 tane her biri kendi bölgesinden yönetimlerinde bağımsız odaya sahiptir.
“Bizler de 250’li seçkin üyeye sahip 34. Bölge Aksaray-Kırşehir Eczacı odasını oluşturmaktayız. Eczane çokluğu nedeni ile merkezimiz Aksaray da bulunmaktadır. Kırşehir de il temsilcimiz, il temsilci yardımcımız ve ilçelerde ilçe temsilcilerimizle temsil edilmekteyiz. Kırşehir’de emeklilikten dolayı ve aktif eczacılık yapmayan üyelerimizle birlikte tam 105 eczacıyız. Bunların 10’i Kamu da görev yapmaktadır. 81 tanesi ise aktif olarak serbest eczacı olarak görev yapmaktadır. Bu 81 eczacıdan 51 tanesi Kırşehir Merkezde, diğerleri ise ilçelerimizde bulunmaktadır.
“Evet, bazı sorunlarımız var. Hem de büyük sorunlarımız var. Örneğin eczanelerimiz ekonomik darboğazdadır. Son yapılan protokolle bir hareketlilik yaşadık fakat bu eczanelerimize bir can suyu mudur? Az da olsa evet ama her Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı gibi biz de geleceğimizi planlamak, çocuklarımıza iyi bir yaşam kurabilmek düşüncesindeyiz.
“Biz, bu vatanda yaşamaktayız, bu toprakların değerini en iyi bilenlerdeniz. Üzülüyoruz. Her gün gelen şehit haberlerine, Kilis’e düşen füzelere, ekonomik sıkıntılara, kadına şiddete, çocuğa şiddete, bugün sair sebeplerle eczanesinin başında bulunamayan eczacı meslektaşlarımıza ve ailelerine üzülüyoruz. Hem de çok üzülüyoruz… Her şeye rağmen bu güzel bahar gününde ayrıntılara girip sizleri de yormak istemiyoruz. Bugün dayanışma içerisinde bayramımızı kutlamak istiyoruz. Sorunlarımızı her fırsatta, her platformda dile getiriyoruz. Yetkililerin bizlere kulak vermesini, bizleri anlamasını istiyoruz.
“Derdimiz ne? Derdimiz eczacılık yemininde “hayatımı insanlık hizmetine vakfedeceğime” cümlesinden aldığımız güçle, sağlık sistemini ve hizmetini, 21. yüzyıla ve bu teknolojiye yakışır seviyelere taşımaktır. Bizler çalışanlarımızla, bilgimizle, becerimizle ve kabiliyetimizle 21. yüzyıla hazırız.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .