“Dünyanın en zor ve en onurlu işinde insanlığa hizmet”

“Dünyanın en zor ve en onurlu işinde insanlığa hizmet”

13.03.2018

Sağlık İl Müdürü Suat Türkoğlu, 14 Mart’ı kutlarken, sağlık çalışanlarına teşekkür etti…

“Dünyanın en zor ve en onurlu işinde insanlığa hizmet”

KIRŞEHİR İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu, 14 Mart Tıp Bayramı’nı yayınladığı mesajla kutladı.
Bağımsızlık ateşinin ilk kıvılcımının günü olan 14 Mart’ın önemine dikkat çekerek, Cumhuriyetin kalkınması ve gelişmesinde hekimlerin rolünün yadsınamayacağını belirten Kırşehir İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Suat Türkoğlu, şunları kaydetti:
“Ülkemizde, modern ve bilimsel ölçekli ilk tıp eğitiminin başladığı 14 Mart, aynı zamanda milletimizin bağımsızlık uğruna yaktığı ateşin ilk kıvılcımının tarihidir. Tıbbiyeliler, 14 Mart 1919’da İstanbul’u işgal eden düşman kuvvetlerini protesto ederek, milli mücadelemizin öncülüğünü yapmış ve İstiklal savaşımızda önemli bir rol oynamıştır.
“Tarihimizin zor günlerinde, çeşitli imkânsızlıklar içinde yetişen hekimlerimiz, Cumhuriyetimizin kuruluşundan itibaren milletimizin var olma, kalkınma ve gelişme mücadelesinde önemli roller üstlenmiştir.
“Türkiye bugün, tıp eğitimi, teknolojisi ve sağlık hizmetleri alanındaki performansıyla dünyadaki gelişmeleri yakından takip etmektedir. Ülkemiz sağlık sektörü, insan kaynağının niteliği ve sunulan sağlık hizmetinin etkinliği bakımından, belirli bir standardı yakalamış, dünyanın gelişmiş ülkeleriyle boy ölçüşecek seviyeye ulaşmıştır. Şüphesiz, bu başarılı çalışmaların arkasında dünyanın en zor ve en onurlu işlerinden birini yapan, sabırla, hoşgörüyle, özveriyle çalışarak fedakâr bir hizmet anlayışıyla insanlığa hizmet eden hekimlerimiz ve sağlık çalışanlarımız vardır.
“İnsanlığa nitelikli yaşam sunmayı ilke edinen, insanı yaşatmayı ve insanın acısını azaltmayı, insanlığa daha nitelikli bir yaşam sunmayı amaç edinen, bu kutsal, saygın ve onurlu mesleği büyük özveri ile yerine getiren, en güç koşullarda bile sağlık hizmetlerinin her alanında fedakarca çalışan, sağlıklı toplum olabilme yolunda ve vatandaşlarımızın sağlık hizmetlerinden tam manasıyla yararlanabilmeleri adına var gücüyle çalışan, doktorlarımız başta olmak üzere tüm sağlık personelinin 14 Mart Tıp Bayramını kutlar, bu kutsal mesleğe verdikleri emeklerden dolayı teşekkür eder, sevgi ve saygılarımı sunarım.”
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .