Dünya Türkiye’ye karşı…

Dünya Türkiye’ye karşı…

30.03.2017

Kötü bir başlıkla yazıya başlamak istemezdik, ama maalesef şu anki durum böyle Dünya Türkiye ye karşı… Yıllardır “Avrupa Birliği’ne gireceğiz” diyerek siyaset yapanlar tam yarım asırdır halkımızı kandırdı… Aslında aklıselim insanlar Avrupa’nın bizi bu birliğe almayacağını çok iyi biliyordu… Hem ne olacaktı ki sanki o birliğin içinde yer alınca!.. Türkiye yıllardır NATO üyesi bu da […]

Kötü bir başlıkla yazıya başlamak istemezdik, ama maalesef şu anki durum böyle Dünya Türkiye ye karşı…
Yıllardır “Avrupa Birliği’ne gireceğiz” diyerek siyaset yapanlar tam yarım asırdır halkımızı kandırdı…
Aslında aklıselim insanlar Avrupa’nın bizi bu birliğe almayacağını çok iyi biliyordu…
Hem ne olacaktı ki sanki o birliğin içinde yer alınca!..
Türkiye yıllardır NATO üyesi bu da çok önemli aslında. Son zamanlardaki gelişmeler sanki bizim NATO’nun bir üyesi değilmişiz gibi bir durum ile karşı karşıya getirmiş vaziyette.
Bizi Avrupa ya ve batıya bağlayan başka bir şey de gözükmüyor. Biz ne zaman batı ile işleri yoluna koysak ya ABD’den ya da Rusya’dan olumsuz tepki alıyoruz, Rusya ile işleri yoluna koymaya çalıştığımızda bu seferde Avrupa veya ABD bize sırt çeviriyor.
Son gelişmeler ise oldukça manidar, Fransa, Almanya, Belçika, Hollanda ve sözde insan haklarının savunucusu İsviçre bize daha doğrusu hükümetimize kafa tutup hiçe saymaya çalışıyor.
Öte yandan Barzani Kerkük Musul’a sözde federe Kürt bayraklarını asıp algı yaratmaya kalkıyor. Diğer taraftan Yunanistan bize hiç dost olmadı, İran desen yaklaşık 2 bin yıldır düşmanımız.
“Tükürüklerimizle boğarız” dediğimiz Bulgarlar bile bize kafa tutar olmuş. Ben bu ülkenin şu anki durumunu Osmanlının hasta adam durumunu hatırlattığını düşünüyorum. Hiç dostumuz yok herkes bize cephe oluşturdu. En son Vatikan’da papanın önünde el pençe divan duran haçlı ülkeleri sanırım Türkiye için önemli kararlar aldı bu kararların ne olduğunu önümüzdeki günlerde göreceğiz.
Bu kadar dış düşmanın olduğunu zaten biliyorduk ama onlar bu düşmanlıklarını hiç bu kadar alenileştirmemişlerdi. Artık gün gibi her şey ortada “bizim bizden başka dostumuz yok”.
Biz kimiz?
Biz Türk’üz, biz Kürt’üz, biz Aleviyiz, biz Sünni’yiz, biz Çerkez’iz, biz Laz’ız, biz sağcıyız, biz solcuyuz…
Aslında biz hep birlikte koskoca bir Türkiye’yiz…
Yeter ki içimizdeki hainler temizlensin ve biz vatanseverler olarak bu ülkede yaşamaya devam edelim. Yoksa biz ne Irak, ne Suriye, ne de Mısır oluruz.
Batının amacı buydu Irak, Mısır, Suriye, İran zaten kendi adamları hedef Türkiye idi uyanık ve akıllı olalım yoksa bizi ayırmak ayrıştırmak için bu Batının yüzlerce oyunu var her gün bu oyunları oynamaya devam edeceklerdir.
Düşmanlarımızın asıl hazmedemedikleri ve hiçbir zamanda hazmetmeyecekleri budur.
Yıllardır emirlerinde olan Türkiye artık kendi ayakları üzerine durmaya çalışmaya başladı hazımsızlık meydana geldi. Emir verirken birden emir alır konuma gelen ülkeler bu durumdan hiç hoşnut değiller.
İleride belki bundan çok daha kötü günler gelecek Allah korusun belki de Avrupa’dan Ülkemize savaş bile başlatılabilir. Ben bu kadar cesur olduklarını düşünmüyorum. Çünkü bunu yıllar önce yaparlardı bizi savaşarak asla yenemeyeceklerini bildikleri için kahpece haince bölüp parçalamaya çalışıyorlar ve bu kıyamete kadar da devam edecek. Çünkü biz ölümden hiç korkmadık korkmayız da tıpkı yüzyıllardır bu topraklarda şehit olmaya devam ettiğimiz gibi.
2017 yılının ilk 6 ayını sorunsuz bir şekilde atlatırsak inşallah emin olun önümüzdeki dönemlerde ülkemiz her yönden çığır açıp çok önemli mesafeler kat edecektir.

BAŞKA SÖZE GEREK VAR MI?

“Başparmağım sağcı, işaret parmağım solcu, yüzük parmağım Türk, serçe parmağım Kürt. Sonuç; hangisini kessem acıyor.” Muhsin YazıcıoğluYORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

kırıkkaleli hoca

Düşmanı, sorunu dışarıda değil içeride aramak lazım. tanzimattan itibaren ülkemize ahtapot gibi sarılmışlar. sistem ellerinde. başa kim geçerse geçsin farketmiyor. zaten kimin başa geçeceğine de kendileri karar veriyor. kendilerine itaat etmeyenler ise suikastlerle, fail-i meçhullerle ortadan kaldırılıyor.( ALLAH rahmet eylesin )
bir zamanlar sürekli dile getirilen BOP( Büyük Ortadoğu Projesi ) vardı, ne oldu? unutuldu mu? rafa mı kaldırıldı? Amerika vaz mı geçti? bilen varsa söylesin, feyizlenelim. oyun hiç bitmedi bu ülkede. elbette normal görüyorum. haçlı zihniyeti kıyamete kadar sürecek. ancak ALLAH nurunu tamamlayacak. biz olsak da olmasak da. haçlı köpekleri, içeriden adam bulmadıkça başarılı olamazlar. bence şuan başarılılar. kendilerine benzettiler bizleri. 80 milyonun kaçı müslümanca yaşıyor? uyanması, yemesi, giymesi, sözleri, davranışları peygamberimize benzeyen kaç kişi var? haçlı köpekleri bizi yendiler, çanakkaleyi geçtiler, istanbulu geri aldılar…. ve son kozlarını da oynuyorlar ve millet uyuyor. sanki sihirli değnek varmış da her şey birden değişip güzelleşecekmiş gibi düşünüyorlar. ben hollandaymış, almanyaymış, yunanmış, bulgarmış hiçbirine kızmam. “avcı” iş başında. anormal bir durum yok, lafını etmek bile abes. biz de “av” oluyoruz doğal olarak. mesele avcı ya da av olmak da değil. demişler bizden evvelkiler: ya av olacaksın ya da avcı. ama avı avcıya götüren köpek olmayacaksın. bu köpekleri korkmadan yazın. kınayanların kınamasına aldırmadan yazın. son söz olarak diyeceğim şudur ki:
“kahpe içeriden olunca kapı kilit tutmaz”

02.04.2017, 1:29

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .