“Dünya Şampiyonasına birçok sporcu gönderdik”

“Dünya Şampiyonasına birçok sporcu gönderdik”

25.07.2017

Kickboks Antrenörü Osman Çevik:
“Dünya Şampiyonasına birçok sporcu gönderdik”

KIRŞEHİR’DE Kickboks sporu ve Muay Thai sporunda gösterdikleri başarıyla çıtasını yükselten Antrenör Osman Çevik, başarının sırı çok çalışmak olduğunu belirtti.
2016 yılında birçok başarılara imza atan Kickboks Antrenörü Osman Çevik, birçok müsabakalara katılarak büyük başarılar elde etti.
2017’de de 5 ay gibi kısa bir zamanda başarısına başarı katan Antrenör Osman Çevik, günün belirli saatlerinde sporcularla antrenmanlarına devam ediyor. Kickboks ekibi, müsabakalarda derece elde etmek için gecesini gündüzüne katarak kıyasıya idman yapıyorlar.
Türkiye Kickboks Federasyonu 2016-2017 yılı faaliyet programında yer alan Türkiye Büyükler ve Gençler Ferdi (Bay-Bayan) Kickboks Şampiyonalarına katılan Osman Çelik yüzde 90 gibi büyük başarı sağlayarak Kırşehir’in ismini Türkiye’nin dört bir yanına duyuran Kickboks Antrenörü Osman Çevik, “2016 senesi içerisinde birçok dereceler elde ettik ve hala da ediyoruz. Geçmişimiz başarılarla dolu olup, bu geçmişin devamını bitirmemek için yine başarılara imzalar atıyoruz. Aynı zamanda Dünya Şampiyonasına birçok sporcu gönderdik. Kırşehir’de Kickboks sporuna ilgi var; fakat destek yok denecek kadar az. Müsabakalara giderken çok zorluklar çekiyoruz. Gidiş geliş masraflarımız olsun, kalma masraflarımız olsun bunları karşılamakta zorlanıyoruz. Bu konuda bizlere en büyük desteği Kırşehir Belediyesi veriyor. Belediyemize çok teşekkür ediyoruz. İlerleyen zamanlarda daha iyi şeyler olacak diye umut ediyoruz. Yine hedefimiz 2016 senesinde gösterdiğimiz başarıları 2017 senesinde de göstermek istiyoruz” dedi.
GENÇLERİ SPORA YÖNLENDİRİYORUZ
Kickboks Antrenörü Osman Çevik, bütün gençleri spora davet ederek, “Maalesef basında da izliyoruz. Uyuşturucu büyük bir bela. Bunun önüne sporla birlikte geçebiliriz. Ben Kırşehir Belediyesi adına İl Müdürlüğü adına kickboks çalıştırıyorum. 100’e yakın sporcum var. Bunların hepsiyle bire bir ilgileniyorum. İçlerinde uyuşturucuya alışmış çocuklar dahi vardı. Amacımız, Türkiye’ye yakışacak gençler yetiştirmek. Amacımız bu doğrultuda. Büyük oranda da başarılı olduğuma inanıyorum. Milli Takım’a sporcu yetiştiriyorum. Okuluna da topluma da yararlı genç nesil yetiştiriyoruz. Hedefimiz bu inşallah. Buralara kadar gelmemizi sağlayan büyük destekçimiz başta belediye başkanı Yaşar Bahçeci, Kırşehir Gençlik Hizmetleri Spor İl Müdürü Emre Aslan, ve sporcu ailelerimize çok teşekkür ediyorum” dedi.
(HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .