DÜNYA ATABARI OYNUYOR’A KIRŞEHİR’DE YOĞUN KATILIM

DÜNYA ATABARI OYNUYOR’A KIRŞEHİR’DE YOĞUN KATILIM

24.05.2019

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ile Türkiye Halk Oyuncular Birlik Platformunun işbirliği ile gerçekleştirilen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Kurtuluş Mücadelesini başlatmak için Samsun’a çıkışının 100. Yıl dönümü olan 19 Mayıs 2019 tarihinde saat 19:19’da 81 il ve 19 ülkede eş zamanlı yapılan “DÜNYA ATABARI OYNUYOR” projesi Cacabey Meydanında gerçekleştirildi. Saat 19.19’da Cacabey […]

Kültür ve Turizm Bakanlığı Güzel Sanatlar Genel Müdürlüğü ile Türkiye Halk Oyuncular Birlik Platformunun işbirliği ile gerçekleştirilen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün, Kurtuluş Mücadelesini başlatmak için Samsun’a çıkışının 100. Yıl dönümü olan 19 Mayıs 2019 tarihinde saat 19:19’da 81 il ve 19 ülkede eş zamanlı yapılan “DÜNYA ATABARI OYNUYOR” projesi Cacabey Meydanında gerçekleştirildi.
Saat 19.19’da Cacabey Meydanında gerçekleştirilen “DÜNYA ATABARI OYNUYOR” projesine Kırşehir Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Cacabey Gençlik merkezi Halk Oyunları ekibi tam kadro ile katılım sağladı.
Milli mücadelenin 100. Yılı olan 19 Mayıs 2019 da saat 19.19 da gerçekleşen Dünya Atabarı Oynuyor projesi etkinliği 81 il ve 19 ülkede eş zamanlı yayınlandı.
Etkinliğe Kırşehir Kırşehir Valisi İbrahim Akın ve eşi Saliha Akın, Kırşehir Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Bilal Gümüş, İl Emniyet Müdürü İsmail Hakkı Akyüz, İl Jandarma Komutanı J. Alb. Ferhat Kuran, Gençlik ve Spor İl Müdürü Faruk Şahin, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Eyüp Temur, öğrenciler ve aileleri, öğretmenler ve çok sayıda vatandaş katıldı. (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .