Dulkadiroğlu’ndan Kurban Bayramı mesajı

Dulkadiroğlu’ndan Kurban Bayramı mesajı

30.08.2017

İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı. Başkan Dulkadiroğlu, mesajında, bayramların kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma duygularının artarak gelişmesine, sevgi ve dostluğun yaygınlaşmasına ortam hazırlayan özel günler olduğunu belirtti. Bayramların, sevginin kuvvetlendiği, küskünlüklerin unutulup yeniden kucaklaşmanın zirveye çıktığı müstesna zaman dilimleri olduğunu ifade eden Dulkadiroğlu, şunları kaydetti: “Bayramın manası yakınlaşmak, […]

İl Genel Meclis Başkanı Barbaros Dulkadiroğlu, Kurban Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayımladı.
Başkan Dulkadiroğlu, mesajında, bayramların kardeşlik, dayanışma ve yardımlaşma duygularının artarak gelişmesine, sevgi ve dostluğun yaygınlaşmasına ortam hazırlayan özel günler olduğunu belirtti.
Bayramların, sevginin kuvvetlendiği, küskünlüklerin unutulup yeniden kucaklaşmanın zirveye çıktığı müstesna zaman dilimleri olduğunu ifade eden Dulkadiroğlu, şunları kaydetti:
“Bayramın manası yakınlaşmak, kaynaşmak, bölüşmek ve paylaşmaktır. Dini bayramlar, cömertliğin, rahmetin, bereketin bolluk içinde yaşandığı, milletin her zamankinden daha çok kenetlendiği, birbirine daha sıkı sarıldığı, samimiyetle kucaklaştığı özel günlerdir. Beraber, gelenek ve göreneklerimizin geçmişten bugüne aktarılmasına vesile olan bu güzel günlerin sevincini, coşkusunu, yardımlaşma ve dayanışma duygularını, hayatımızın her anına taşıyabilmeliyiz.
“Kurban Bayramı ise, Allah’a duyulan güvenin ve onun yüceliğine gösterilen saygı ve ilaveten de teslimiyetin adıdır. Allah, her günümüzü bayram tadında geçirmemizi nasip etsin. Millet olarak bizleri nice bayramlara hep birlikte ulaştırsın. Birlikten, beraberlikten ve kardeşlikten ayırmasın. Bu vesile ile tüm İslam aleminin, milletimizin ve Kırşehirli hemşerilerimin mübarek Kurban Bayramı’nı tebrik ediyor, halkımıza sevdikleriyle mutlu ve huzurlu nice bayramlar diliyorum.” (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .