“Dükkânımın önünü kapatıyor!” diyerek ağaçları kurutmak isteyenler varmış!

“Dükkânımın önünü kapatıyor!” diyerek ağaçları kurutmak isteyenler varmış!

16.10.2017

Kırşehir’de Belediye her fırsatta park ve bahçe sayısını arttırıyor, ağaçlandırmaya büyük önem veriyor. Şehir merkezinde başlattığı altyapı çalışmaları sırasında ana caddelerdeki eski ve yaşlı ağaçları ya söktü, ya da kesip kaldırdı. Bu durum ağaç severlerin yoğun tepkilerine neden olsa da yerine yetişmiş büyük ağaçlar dikmeyi de ihmal etmedi Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci… Elbette ağaç kesmek […]

Kırşehir’de Belediye her fırsatta park ve bahçe sayısını arttırıyor, ağaçlandırmaya büyük önem veriyor.
Şehir merkezinde başlattığı altyapı çalışmaları sırasında ana caddelerdeki eski ve yaşlı ağaçları ya söktü, ya da kesip kaldırdı. Bu durum ağaç severlerin yoğun tepkilerine neden olsa da yerine yetişmiş büyük ağaçlar dikmeyi de ihmal etmedi Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci…
Elbette ağaç kesmek hoş bir davranış değil. Ama bazen gerekiyor işte böyle…
Kırşehir Belediyesi çarşı içinde pek çok yere de büyük ve yetişmiş ağaçlar dikiyor ya, bundan bazı esnafın “dükkânımın önünü kapatıyor!” diyerek çaktırmadan kurutmak için tuzlu su, deterjan vs. döktüklerini görüyor ve duyuyoruz.
Böyle bir şeyi kim kabul edebilir ki?
“Dükkânımın önünü kapatıyor!” diyen herkes bu yola başvurursa, Belediye’nin diktiği o güzelim ağaçların tek tek kuruyacağı ortadadır.
Bu konuda komşu esnaflar bu kişileri uyarsa da dikkate almayanlar var.
Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin binlerce lira vererek alıp getirdiği ve diktirerek yetiştirdiği ağaçlara zarar verenleri görüyor mu bilmem ama bu konuda neler yaptığını da merak ediyoruz.
*ŞEVKET GÜNERYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .