Dr. Muhittin Demirel yaşam mücadelesini kaybetti

Dr. Muhittin Demirel yaşam mücadelesini kaybetti

21.08.2017

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kardiyoloji uzmanı olarak görev yaparken yakalandığı zatürree yüzünden iki akciğerini de kaybeden 29 yaşındaki Muhittin Demirel yaşam mücadelesini kaybetti. Dr. Muhittin Demirel’in hayata tutunması için gerekli olan organ nakli için tüm Türkiye’de seferberlik başlatılmıştı. Başlatılan seferberlik sonucu uygun donör bulunmuştu. İskenderunlu 17 yaşındaki genç bir donörden yapılmakta […]

Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kardiyoloji uzmanı olarak görev yaparken yakalandığı zatürree yüzünden iki akciğerini de kaybeden 29 yaşındaki Muhittin Demirel yaşam mücadelesini kaybetti.
Dr. Muhittin Demirel’in hayata tutunması için gerekli olan organ nakli için tüm Türkiye’de seferberlik başlatılmıştı. Başlatılan seferberlik sonucu uygun donör bulunmuştu. İskenderunlu 17 yaşındaki genç bir donörden yapılmakta olan nakil donörün genç olmasının da etkisiyle büyük bir uyum ve başarı ile gerçekleşmişti. Tedavi devam eden Dr. Muhittin Demirel’in vefat etmesi ailesini, sevenlerini ve meslektaşlarını üzüntüye boğdu.
“Kırşehir Çiğdem” gazetesi olarak genç yaşta vefat eden Dr. Muhittin Demirel’e Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve meslektaşlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz. (HABER: GÜLNAZ CEYLAN)

 

Hastane Genel Sekreteri
Suat Türkoğlu’ndan taziye

KIRŞEHİR Kamu Hastaneleri Genel Sekreteri Uzm. Dr. Suat Türkoğlu, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kardiyoloji uzmanı olarak görev yaparken yakalandığı zatürree yüzünden iki akciğerini de kaybetmesi sonucu 29 yaşında vefat eden Muhittin Demirel’in vefatından büyük üzüntü duyduğunu belirterek bir taziye mesajı yayınladı.
Genel Sekreter Türkoğlu, yayınladığı taziye mesajında şunları söyledi:
“Birliğimize bağlı AEÜ Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kardiyoloji Uzmanı olarak görev yapan meslektaşımız Uzm. Dr. Muhittin Demirel kaybettiğimizi öğrenmiş bulunmaktayız. Geçirdiği Akciğer nakli sonrası Ankara Yüksek İhtisas Hastanesi’nde tedavi gören hekimimiz yaşam mücadelesini kaybetmiştir. Tüm Sağlık personelimiz ve hekimlerimizin organ nakli için seferber olduğu 29 yaşındaki genç hekimimizi vefat haberi bizleri derinden üzmüştür. Hekimimize Allahtan rahmet, başta ailesi olmak üzere tüm sevenlerine ve sağlık camiamıza sabırlar dileriz.” 

 

Selçuk Büyüker, Demirel ailesine başsağlığı diledi

 

KIRŞEHİR Sağlık İl Müdürü Dr. Selçuk Büyüker, Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde Kardiyoloji uzmanı olarak görev yaparken yakalandığı zatürree yüzünden iki akciğerini de kaybetmesi sonucu 29 yaşında vefat eden Muhittin Demirel içir taziye mesajı yayınladı.
Sağlık İl Müdürü Dr. Selçuk Büyüker, “Kırşehir Kamu Hastaneleri Birliği Ahi Evran Eğitim Araştırma Hastanesinde Kardiyoloji Uzmanı olarak görev yapmakta iken rahatsızlanarak uzun süredir tedavi gören Uzm. Dr. Muhittin Demirel’i kaybetmenin derin üzüntüsü içerisindeyiz. Merhuma Allah’tan rahmet, kederli ailesine, teşkilatımıza sabır ve başsağlığı dileriz” dedi.
Bilindiği üzere Dr. Muhittin Demirel’in hayata tutunması için gerekli olan organ nakli için tüm Türkiye’de seferberlik başlatılmıştı. Başlatılan seferberlik sonucu uygun donör bulunmuştu. İskenderunlu 17 yaşındaki genç bir donörden yapılan nakil, donörün genç olmasının da etkisiyle büyük bir uyum ve başarı ile gerçekleşmişti. Ancak Dr. Muhittin Demirel, yaşam mücadelesini kaybetti.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .