Dr. Cahit Gürses, CHP’den Belediye Başkan aday adayı

Dr. Cahit Gürses, CHP’den Belediye Başkan aday adayı

19.11.2018

1990 yılında SHP’den Kırşehir Belediye Başkanlığına seçilen ve Kırşehir’e 4 yıl hizmet veren Dr. Cahit Gürses, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimlerinde CHP’nin ön seçim ya da temayül yoklaması yapılması halinde Kırşehir’de Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı. Dr. Cahit Gürses, dün CHP Kırşehir İl Merkezi’ne giderek burada belediye başkanlığına aday adayı olduğunu […]

1990 yılında SHP’den Kırşehir Belediye Başkanlığına seçilen ve Kırşehir’e 4 yıl hizmet veren Dr. Cahit Gürses, 31 Mart 2019 tarihinde yapılacak mahalli idareler seçimlerinde CHP’nin ön seçim ya da temayül yoklaması yapılması halinde Kırşehir’de Belediye Başkanlığına aday adayı olduğunu açıkladı.
Dr. Cahit Gürses, dün CHP Kırşehir İl Merkezi’ne giderek burada belediye başkanlığına aday adayı olduğunu belirten bir açıklama yaptı.
CHP İl Başkanı Hacı Tanrıbuyurdu’nun hazır bulunduğu toplantıda, CHP’nin Türkiye genelinde olduğu gibi Kırşehir’de de belediye başkanlarının adayları ön seçimle, ya da temayül yoklaması ile belirlemesinin önemli olduğuna dikkati çeken Dr. Cahit Gürses, şunları söyledi:
“31 Mart 2019 tarihinde yapılacak yerel seçimlerde halkın tercihi her şeyden çok önemlidir. Bu nedenle partimiz CHP’nin adaylarını ön seçim ya da temayül yoklaması yapması kaçınılmazdır. Partimiz eğer ön seçim yapmaz veya temayül yoklamasıyla adaylarını belirlemezse Kırşehir’de seçimi kazanmak mümkün görülmüyor. Bu nedenle partimizde ön seçim ve temayül yoklaması mutlaka yapılmalıdır. Eğer yapılırsa ben de Kırşehir Belediye Başkanlığı için aday adayıyım. Çünkü benim yaptıklarım yapacaklarımın teminatıdır. 1990 yılında seçimleri yaşayan bütün hemşehrilerim çok iyi bilirler ki bu seçimin tarafımdan alınacağını garanti ediyorum. Kırşehir halkı vefalıdır ve geçmişteki hizmetlerini ve benden sonraki hizmet eksiklerini apaçık görmüşlerdir. Ben Kırşehir’de gönül belediyeciliği yapacağıma inanıyorum. Belediye ile sorunları olan hemşehrilerimin bütün sorunlarını 6 ay içerisinde çözümleyeceğim. Bu nedenle 31 Mart’ta yapılacak yerel seçimlerde genel merkezimiz umarım bir yanlış yapmaz ve adaylarını ön seçim veya temayül yoklaması ile belirler. Eğer bu yapılırsa üyelerin ve delegelerin tercihi ile Kırşehir’de CHP’li bir belediye başkanı bu seçimi kazanacaktır. Bu şartlar eğer oluşur, partimiz genel merkezi yanlış yapar, delege ve ön seçimle adaylarını belirlemezse Kırşehir’de adayın kazanma şansı yok görülmektedir. Eğer dediğim gibi Kırşehir’de ön seçim ve temayül yoklaması yapılırsa buradan çıkacak hangi aday olursa olsun onun yanında olacağım ve inşallah bu seçimleri hep birlikte kazanacağız. Ben de ön seçim ve temayül yoklaması yapılması ile halinde aday adaylığımı ilan ediyorum.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

50 kamanlee

ben seninle ssk da çalıştım
sana oy verenin aklı yok
chp liyim ama sana oy vermem

20.11.2018, 13:29

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .