Dr. Bahattin Ergezer’den gazetemize ziyaret

Dr. Bahattin Ergezer’den gazetemize ziyaret

25.02.2015

“Bu seçimlerde MHP Kırşehir’de olduğu gibi Türkiye’de de birinci parti olacak”

7 Haziran seçimlerinde Kırşehir MHP’den milletvekili aday adaylığını açıklayan Dr. Bahattin Ergezer dün gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”i ziyaret ederek adaylık gerekçelerini açıkladı.

Ülkücü hareketin duayenlerinden olan ve yıllarca Ülkücü Köylüler Derneği Genel Başkanlığı, Avrupa Türk Federasyon Yönetim Kurulu üyeliği, Milliyetçi Çalışma Partisi Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulunan ve Başbuğ Alparslan Türkeş’in 12 Eylül’den önce ve sonra hep yanında bulunan Dr. Bahattin Ergezer 7 Haziran seçimlerinde Kırşehir’den MHP milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
Kırşehir Eğitim Fakültesi’nde 1999-2004 yılları arasında Kırşehir Eğitim Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Dr. Bahattin Ergezer, Mucur Meslek Yüksekokulu’nun açılmasında ve bir çok insanımızın iş güç sahibi olmasında büyük emek verdi.
Bahattin Ergezer, 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde Kırşehir MHP’den milletvekili aday adayı olduğunu belirterek şunları söyledi:
“Ülkemizin geldiği durum herkesin gözü önünde cereyan ediyor. Ülkemiz iyi idare edilmiyor, günden güne içinden çıkılmaz bir hale geliyor. Bu da mevcut iktidarın politikalarından kaynaklanıyor. Son olarak vatan toprağımıza bir hırsız gibi girilerek ecdadımızın kemikleri toplandı Türbe ise Türk Askerine bombalatılarak parçalandı ve Türkiye’ye getirildi. Süleyman Şah Türk Milleti için önemliydi. Türkiye’nin geleceğinin şifresi Süleyman Şahın türbesinde bulunuyordu. Süleyman Şahın türbesi her şeyden evvel Suriye topraklarında varlık mücadelesi veren Türkmenler için güvendi. Umuttu. Dirençti. Süleyman Şahın türbesinin korunamaması Suriye’de yaşayan Türkmenlerin de korunamaması ve kaderleriyle baş başa bırakılmasından başka bir şey değildir. Devleti idare edenler Kobani’yi kurtarmak için gösterdikleri gayreti Süleyman Şah Türbesi için neden gösteremediler? Bunlar artık Türk Milleti tarafından iyi tanınmalı ve bunların daha fazla Türkiye ve onun manevi değerleriyle oynamalarına dur demelidir. Türkiye Türk olduğunu gururla söyleyenler tarafından yönetilmedikçe, bu tür olayları yaşamaya devam edecek. Bu vatan sahipsizdir değildir. Türk Milleti olarak hangi siyasi görüşte olursak olalım, hangi mezhepten olursak olalım vatanımıza sahip çıkmamız, torunlarımıza ve gelecek nesillere bölünmemiş büyük Türkiye’yi teslim etmek için uğraşmamız gerekmektedir. Ben de bu amaçla MHP’den milletvekili aday adayıyım. Allah nasip eder milletvekili seçilirsem ülkeme ve Kırşehir’ime en iyi hizmetleri yapacağım. Böbürlenmeden, kibirlenmeden, vatanımı kaybetmeden, kimseye tepeden bakmadan insanlarımızın ve Türkiye’min hizmetkarı olacağım. Ben aday olamasam da partimin bir neferi olarak dün çalıştığım gibi bundan sonra da çalışacağım. Kazanan partimiz ve ülkemiz olacaktır.”
Dr. Bahattin Ergezer, MHP’nin Kırşehir’deki aday sayısının önemine dikkat çekerek “Bu aday sayısının çokluğu bile partimizin gücünü gösteriyor. İnşallah 7 Haziran seçimlerinde MHP Kırşehir’de olduğu gibi Türkiye’de de birinci parti olacak ve ülkemizin içinde bulunduğu sorunlara neşter vuracaktır” diye konuştu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .