Dr. Bahattin Ergezer, MHP’den aday adayı

Dr. Bahattin Ergezer, MHP’den aday adayı

23.02.2015

ÜLKÜCÜ hareketin duayenlerinden olan ve yıllarca Ülkücü Köylüler Derneği Genel Başkanlığı, Avrupa Türk Federasyon Yönetim Kurulu üyeliği, Milliyetçi Çalışma Partisi Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulunan ve Başbuğ Alparslan Türkeş’in 12 Eylül’den önce ve sonra hep yanında bulunan Dr. Bahattin Ergezer 7 Haziran seçimlerinde Kırşehir’den MHP milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı. Kırşehir Eğitim Fakültesi’nde 1999-2004 yılları […]

ÜLKÜCÜ hareketin duayenlerinden olan ve yıllarca Ülkücü Köylüler Derneği Genel Başkanlığı, Avrupa Türk Federasyon Yönetim Kurulu üyeliği, Milliyetçi Çalışma Partisi Genel Sekreter Yardımcılığı görevlerinde bulunan ve Başbuğ Alparslan Türkeş’in 12 Eylül’den önce ve sonra hep yanında bulunan Dr. Bahattin Ergezer 7 Haziran seçimlerinde Kırşehir’den MHP milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.

Kırşehir Eğitim Fakültesi’nde 1999-2004 yılları arasında Kırşehir Eğitim Fakültesi’nde öğretim üyesi olarak görev yapan Dr. Bahattin Ergezer, Mucur Meslek Yüksekokulu’nun açılmasında ve bir çok insanımızın iş güç sahibi olmasında büyük emek verdi.
Bir çok yayınlanmış eseri bulunan üç çocuk babası Bahattin Ergezer, 7 Haziran’da yapılacak seçimlerde Kırşehir MHP’den milletvekili aday adayı olacağını ve bu hafta bir basın toplantısıyla açıklayacağını söyledi.
Türkiye’nin iyi gitmediğini ve MHP iktidarına büyük ihtiyaç olduğunu ifade eden Dr. Bahattin Ergezer, “10 yıl önce yazdıklarım ve söylediklerim bugün gün yüzüne çıkmıştır. Türkiye’nin diz çöktürülmüştür. PKK ve IŞİD’in oyuncağı olmuştur. İslâm dini ve Kur’an’la alay eden insanlar itibar görmüştür. Son olarak vatan toprağımıza bir hırsız gibi girilerek ecdadımızın kemikleri toplandı Türbe ise Türk Askerine bombalatılarak parçalandı ve Türkiye’ye getirildi. Süleyman Şah Türk Milleti için önemliydi. Türkiye’nin geleceğinin şifresi Süleyman Şahın türbesinde bulunuyordu. Süleyman Şahın türbesi her şeyden evvel Suriye topraklarında varlık mücadelesi veren Türkmenler için güvendi. Umuttu. Dirençti. Süleyman Şahın türbesinin korunamaması Suriye’de yaşayan Türkmenlerin de korunamaması ve kaderleriyle baş başa bırakılmasından başka bir şey değildir. Umutlarının güvenlerinin yıkılması dirençlerinin kırılmasıydı. Direnci kırdılar umut ve güveni yok ettiler. Kim bunlar? Niçin yaptılar. Düşman buna cesaret edebilir miydi? Meydanlarda Türkmenlere yardım götürüyoruz diye bağıranların sözlerinin ne kadar ciddi olduğu son olayla daha iyi anlaşılmıştır. Kemikler alındıktan sonra binalar havaya uçurulmuş. Bu Türkmenlere sıkışırsanız sizde kendinizi havaya uçurun demekten başka bir şey değildir. Ne oldu? Kimlerle hangi pazarlık yapıldı. Türbenin yeri ne kadar güvenli? Süleyman Şah kimlerin insafına terk edildi? Devleti idare edenler Kobani’yi kurtarmak için gösterdikleri gayreti Süleyman Şah Türbesi için neden gösteremediler? Bunlar artık Türk Milleti tarafından iyi tanınmalı ve bunların daha fazla Türkiye ve onun manevi değerleriyle oynamalarına dur demelidir. Türkiye Türk olduğunu gururla söyleyenler tarafından yönetilmedikçe, bu tür olayları yaşamaya devam edecek. Bu vatan sahipsizdir değildir. Türk Milleti olarak hangi siyasi görüşte olursak olalım, hangi mezhepten olursak olalım vatanımıza sahip çıkmamız, torunlarımıza ve gelecek nesillere bölünmemiş büyük Türkiye’yi teslim etmek için uğraşmamız gerekmektedir. Ben de bu amaçla MHP’den milletvekili aday adayıyım. Allah nasip eder milletvekili seçilirsem ülkeme ve Kırşehir’ime en iyi hizmetleri yapacağım. Böbürlenmeden, kibirlenmeden, vatanımı kaybetmeden, kimseye tepeden bakmadan insanlarımızın ve Türkiye’min hizmetkarı olacağım.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .