Doktorlar Tıp Bayram’ı öncesi iş bırakıyor

Doktorlar Tıp Bayram’ı öncesi iş bırakıyor

12.03.2015

Kırşehir Tabipler Odası Başkanı Oğuz Kocamış, Kırşehir halkından eylemlerine destek vermelerini istedi…

Doktorlar, çalışma koşullarının düzeltilmesi talebiyle 14 Mart Tıp Bayramı’ndan bir gün önce, bugün iş bırakacak.

Türk Sağlık Sen, Türk Tabipleri Birliği (TTB) ve Aile Hekimleri Dernekleri Federasyonu (AHEF) üyesi doktorlar, çalışma koşullarının düzeltilmesi talebiyle 14 Mart Tıp Bayramı’ndan bir gün önce yarın iş bırakacak.
Kırşehir Tabipler Odası Başkanı Oğuz Kocamış da, bir basın açıklaması yaparak, Kırşehir halkından eylemlerine destek vermesini istedi.
Sadece yatan ve acil hastaların tedavilerinin yapılacağını belirten Kırşehir Tabipler Odası Başkanı Oğuz Kocamış, “Türk Tabip Odası, Türk Sağlık-Sen Kırşehir Şubesi, Sağlık Emekçileri Sendikası, Ufuk Sağlık-Sen İl Temsilciliği ve Tüm RAD-DER olarak 13 Mart Cuma günü iş bırakma eylemi yapacağız. Sadece yatan ve acil hastaların tetkik ve tedavileri yapılacaktır. Haklı mücadelemizde tüm vatandaşlarımızın bizi anlayışla karşılamasını istiyor, acil durumlar haricinde hastaneye gitmemelerini, eylemimize bu şekilde destek vermelerini bekliyoruz. İş bırakma eylemimizi aynı zamanda tüm vatandaşlarımızın hakları için de gerçekleştiriyoruz. Biz ücretsiz, nitelikli ve ulaşılabilir bir sağlık hizmeti istiyoruz. Vatandaşımızın cebinden çıkan katılım ve katkı paylarının alınmaması için ve siz vatandaşlarımıza daha iyi hizmet sunmak için bu eylemi gerçekleştiriyoruz. Bunun için tüm vatandaşlarımızdan anlayış bekliyoruz. Eylemimize haklarımızın sağlanması için destek vermenizi diliyoruz” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .