DİRİLİŞ40 GÖNÜLLERİ FETH EDİYOR…

DİRİLİŞ40 GÖNÜLLERİ FETH EDİYOR…

08.11.2018

Türkiye Futbol Federasyonu 3.Lig, 2.Grup’ta lider durumda bulunan Kırşehir Belediyespor’un taraftar grubu olan Diriliş40 Taraftar Grubu Kırşehir’e gelen taraftarları en iyi şekilde ağırlarken, kendileri de gittikleri deplasmanda en iyi şekilde konuk ediliyor. Sporun güzelliklerini her fırsatta tribünde sergileyen Diriliş40 taraftar Grubunun Başkanı Bekir Adıgüzel, “Bizler Ahi şehri Kırşehir olarak buraya gelen taraftarları en iyi şekilde […]

Türkiye Futbol Federasyonu 3.Lig, 2.Grup’ta lider durumda bulunan Kırşehir Belediyespor’un taraftar grubu olan Diriliş40 Taraftar Grubu Kırşehir’e gelen taraftarları en iyi şekilde ağırlarken, kendileri de gittikleri deplasmanda en iyi şekilde konuk ediliyor.
Sporun güzelliklerini her fırsatta tribünde sergileyen Diriliş40 taraftar Grubunun Başkanı Bekir Adıgüzel, “Bizler Ahi şehri Kırşehir olarak buraya gelen taraftarları en iyi şekilde ağırlayıp onların en rahat bir şekilde maç izlemelerini sağlıyoruz. Bizler bu grubu kurarken herkese Fair-Play çerçevesi şeklinde olacağımızı söylemiştik. Nitekim de öyle olmaya devam ediyoruz. Buraya gelen misafirlerimiz gönül rahatlığıyla ilimizi geziyor ve ilimizin kültürel faaliyetlerinden faydalanıyor. Geçmiş yıllarda çok sorunlar yaşadık. Maça yarım saat kala o ile gidiyorduk neyin ne olduğunu bile anlamıyorduk. Ama bizde deplasmana giderken, aynı şekilde bizleri en iyi şekilde ağırlıyorlar. Buyursunlar ilimize gelsinler. En iyi şekilde ağırlamaya devam edeceğiz. Şampiyonluklar kupalar ve galibiyetler geçicidir. Dostluklar bakidir. Bugün şampiyon olursun, yarın kümeye düşersin ama burada bizim için en önemlisi dost arkadaş kazanmak. İnşallah bu dostluklarımızı günler aylar geçtikçe daha çok pekiştiririz. Buraya gelen her taraftarımız bizim başımızın tacıdır” açıklamasında bulundu.
Kırşehir’in her alanda Türkiye’ye örnek bir kent olması gerektiğini, bunu kendilerinin sporda göstermeyi kendilerine görev kabul ettiklerini belirten Bekir Adıgüzel, şunları söyledi:
“Malumunuz 1969 yılında kurulan ve yıllarca Türkiye liglerinde başarıyla ilimizi temsil eden Kırşehirspor, uzun yıllar sahipsiz kaldı, amatör kümeye düştü, hatta silinip gitti. Kırşehir’de futbolu seven bizler yıllarca profesyonel lig özlemi çektik, her ortamda ilimizi yönetenlerden takımımıza sahip çıkmalarını ve en az 3. Lig’te temsil edilmemiz gerektiğini ifade ettik. Nüfus olarak Kırşehir’den daha az olan illeri bırakan, ilçe ve belde takımlara Süper Lig’te, 1., 2. Ve 3. Lig’te temsil ediliyordu. Elbette bu Kırşehir için de, bizler içinde önemli bir üzüntü kaynağıydı. Sonunda Kırşehir Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Bahçeci takımımıza sahip çıktı. Bölgesel Amatör Lig’te kurduğu takımımıza biz taraftar grupları da desteğimizi verdik. Birlik ve beraberlik içinde, kenetlenerek şampiyon olarak 3. Lig’e çıktık. Takımımızı içeride ve dışarıda centilmence destekledik, kötü tezahüratlardan kaçındık. İlimize gelen her takımı kucakladık, onlarla el ele, kol kola maça gittik. Çünkü biz Ahi kenti, kardeşlik kenti bir iliz. Takımımıza zarar verenlere fırsat vermedik. Bugün de 3. Lig’te zirvedeyiz. İnşallah lig sonunda da lider olarak 2. Lig’e çıkarız. B:u takıma, bu yönetimle Kırşehir’de herkesin destek ve omuz vermesi gerekiyor. Biz taraftar olarak her zaman takımımızın yanındayız. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da takımımızı içeride ve dışarıda yalnız bırakmıyoruz, şehrimize gelen taraftara Kırşehir’in misafirperverliğini gösteriyoruz. Biz takımımızın iyi gününde de, kötü gününde de hep yanında olacağız. Aramızda kötü ve ard niyetlilere fırsat vermiyoruz, vermeyeceğiz.” (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .