Dilek Fenerleri, otizmli çocuklar için havalandı

Dilek Fenerleri, otizmli çocuklar için havalandı

03.04.2015

KIRŞEHİR’DE 2 Nisan Dünya Otizm Günü’nde etkinlikler yapıldı. 2 Nisan Perşembe günü Cacabey Meydanı’nda otizmli çocuklar için dilek fenerleri yakıldı. Kırşehir’de dilek fenerleri bu kez otizmli çocuklar için havalandı. Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı ve Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Servet Avkapan, Başkan Yardımcısı Aliye Sapmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, Kırşehir […]

11133773_10203448935975344_2158765582585705813_n copy

KIRŞEHİR’DE 2 Nisan Dünya Otizm Günü’nde etkinlikler yapıldı.

2 Nisan Perşembe günü Cacabey Meydanı’nda otizmli çocuklar için dilek fenerleri yakıldı.
Kırşehir’de dilek fenerleri bu kez otizmli çocuklar için havalandı.
Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı ve Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Servet Avkapan, Başkan Yardımcısı Aliye Sapmaz, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara, Kırşehir Yardım Sevenler Derneği Başkanı Nurten Büyüksaraçoğlu başta olmak üzere sivil toplum kuruluş temsilcileri engelliler ve ailelerinin katılımıyla Cacabey Meydanı’nda Dilek Feneri yakılarak, dilekler tutuldu.
2 Nisan Dünya Otizm Günü’nde engelliler ve aileleriyle gerçekleştirilen etkinlikte Doğuştan gelen ve genellikle yaşamın ilk üç yılında fark edilen karmaşık bir gelişimsel farklılık olan otizm farkındalığı oluşturuldu.
Nisan ayı Birleşmiş Milletler tarafından bütün dünyada Otizm Farkındalık Ayı, 2 Nisan ise Otizm Farkındalık Günü olarak deklare edilirken, Nisan ayı boyunca tüm dünyada otizm konusunda bilinçlendirme çalışmaları yapılıyor.
Kırşehir’de de Kent Konseyi Engelliler Meclisi, erken tanı ile özel eğitimin önemine duyarlılık ve dikkat çekme amacıyla etkinlikler planlarken, Nisan ayı boyunca otizmin rengi ‘mavi’ kullanılarak otizm konusunda mesaj verilmesi isteniyor.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .