Devlet Korumasındaki Gençler İş Sahibi Oldu

Devlet Korumasındaki Gençler İş Sahibi Oldu

23.05.2015

KIRŞEHİR sosyal hizmet kurumlarında yetişen 25 genç ve 4 engelli vatandaş yapılan kura çekimi sonucu memuriyete atandı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımı ile yapılan kura çekimi sonucunda ülkemiz genelinde 4 bin 682’si engelli, 3 bin 163’ü sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençler ve bin 75’i şehit yakını, gazi, gazi yakını ve vazife malulleri olmak üzere toplam 8 […]

KVF_6439 copy

KIRŞEHİR sosyal hizmet kurumlarında yetişen 25 genç ve 4 engelli vatandaş yapılan kura çekimi sonucu memuriyete atandı.
Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun katılımı ile yapılan kura çekimi sonucunda ülkemiz genelinde 4 bin 682’si engelli, 3 bin 163’ü sosyal hizmet modellerinden yararlanan gençler ve bin 75’i şehit yakını, gazi, gazi yakını ve vazife malulleri olmak üzere toplam 8 bin 920 dezavantajlı vatandaşın ataması yapıldı.
İlimizden, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Fatma Bacı Sevgi Evleri ve Erkek Yetiştirme Yurdu’nda yetişen ve kuraya katılan 25 gencin tamamı ile engelli istihdamından 4 gencimiz göreve atandı.
Kura sonucu görev yerleri belirlenen gençleri makamında kabul eden Vali Necati Şentürk, gençleri tebrik ederek yeni görevlerinde başarılar diledi.
Gençlerin sevincine ortak olan Vali Necati Şentürk, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Ramazan Baykara ve Şirin Kırşehir Bedensel Engelliler Derneği Başkanı Servet Avkapan ile birlikte gelen gençleri kabulünde yaptığı konuşmada, “Gençlerimizin bir kısmı memur olarak, bir kısmı da hizmetli kadrosunda işe atandılar. Binlerce insan sınavlara girip kazanamıyor, iş sahibi olamıyor. Devletimiz, koruması altında yetişen siz gençlerimize ayrıcalık tanıyarak sınavsız bir şekilde işe başlatıyor. Allah devletimize zeval vermesin. Ülkemizin geleceği gençlerimiz olarak size düşen görev, bu devlete hizmet etmektir. Vatan, millet, bayrak, ezan sevgisiyle dolu siz gençlerimize inanıyor ve güveniyoruz. Hepinizi kutluyorum, yeni işleriniz hayırlı olsun” dedi.
Ziyaret, gençlerin kendilerine gösterdiği yakın ilgiden dolayı Vali Necati Şentürk’e teşekkür etmesi ile sona erdi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .