Devlet Hastanesi’nin ameliyathaneleri modernize edildi

Devlet Hastanesi’nin ameliyathaneleri modernize edildi

02.07.2020

Kırşehir Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi ameliyathanesinde kullanılan lambalar modernize edildi. Tamamı led teknolojili lambalar alınarak 7 ameliyathane tavanına monte edildi. İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Bulut ve hizmet başkanı Dr. Mehmet Yetiş yeni led teknolojili tavan lambalarını yerinde inceledi. Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin en sağlıklı ve modern ortamda hastalara hizmet […]

Kırşehir Sağlık Müdürlüğü’ne bağlı Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi ameliyathanesinde kullanılan lambalar modernize edildi.
Tamamı led teknolojili lambalar alınarak 7 ameliyathane tavanına monte edildi. İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Bulut ve hizmet başkanı Dr. Mehmet Yetiş yeni led teknolojili tavan lambalarını yerinde inceledi.
Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin en sağlıklı ve modern ortamda hastalara hizmet vermesini kendilerine hedef koyduklarını belirten Sağlık Müdürü Ali Bulut, koronavirüs nedeniyle hastaneyi sürekli dezenfekte ettiklerini, personelleri sık sık hizmet içi eğitime tabi tuttuklarını ifade etti.
Koronavirüs nedeniyle bir süredir acil hastalar dışında hizmet verilemeyen Ahi Evran Üniversitesi Kırşehir Eğitim ve Araştırma Hastanesi başta olmak üzere tüm hastanelerde 22 Haziran itibari ile ALO 182 ve Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinde muayenelerin başladığını da hatırlatan Kırşehir Sağlık Müdürü Uzman Dr. Ali Bulut, Sağlık Bakanlığının kararı ile Kırşehir’de COVID-19 Pandemisinde Normalleşme Dönemine girdiklerini ve bu çerçevede bir yandan koronavirüs salgınıyla etkin mücadele ederken, diğer yandan 22 Haziran 2020 tarihi itibariyle acil sağlık hizmetleri harici bütün muayeneleri sadece Merkezi Hekim Randevu Sistemi (MHRS) üzerinden yaptıklarını söyledi.
Sağlık Müdürü Bulut, “Dünyayı ve ülkemizi sarsan koronavirüs salgınını Kırşehir’de en az hasarla atlatmak için Sayın Valimizin talimatı her türlü tedbiri alıyor ve bunları yakından takip ediyoruz. Tabi Kırşehir’de halkımızın da aldığımız kararlara uyarlarsa en kısa sürede normalleşeceğimizdüşüncesindeyiz. Bu çerçeve Sağlık Bakanlığımızın talimatı ile Kırşehir’deki tüm hastanelerimizde hastalarımıza sadece randevu sistemi ile hizmet vereceğiz. Her bölümde bütün polikliniklerimizi değil yeterli sayıdaki poliklinikleri açtık, önümüzdeki süreçte diğerlerini de tek tek açacağız. Bu nedenle halkımızın Alo 182 Merkezi Hekim Randevu Sistemi’ni kullanarak randevu alarak her türlü muayenelerini ve tetkiklerini yaptırabiliyorlar” dedi.
Öte yandan Kırşehir Ahi Evran Üniversitesi Rektörlüğü tarafından inşa edilen ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından tefrişi gerçekleştirilen FTR Hastanesinin açılış için son hazırlıkları yapılıyor.
İl Sağlık Müdürü Dr. Ali Bulut, Hizmet Başkanları Dr. Mehmet Yetiş, Yunus Dağ ve Dr. Sadettin Doğangün hazırlıkları yerinde gözlemledi. (HABER: SALİH GÜNER)

 

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .