Destekleme ve Yetiştirme Kursları başlıyor

Destekleme ve Yetiştirme Kursları başlıyor

07.09.2017

2017-2018 eğitim-öğretim yılı 18 Eylül’de başlayacak ve yeni öğretim yılı Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının hazırlıkları da yapılıyor. Kırşehir’de 2 Ekim 2017 tarihinde başlayacak Destekleme ve Yetiştirme Kursları için öğrenciler başvurularını 18-24 Eylül 2017 tarihlerinde yapabilecek. Öğretim yılı birinci dönem kursları 14 Ocak 2018 tarihinde tamamlanacak. Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının ikinci dönemi 3 Mart 2018 tarihinde, […]

2017-2018 eğitim-öğretim yılı 18 Eylül’de başlayacak ve yeni öğretim yılı Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının hazırlıkları da yapılıyor.
Kırşehir’de 2 Ekim 2017 tarihinde başlayacak Destekleme ve Yetiştirme Kursları için öğrenciler başvurularını 18-24 Eylül 2017 tarihlerinde yapabilecek. Öğretim yılı birinci dönem kursları 14 Ocak 2018 tarihinde tamamlanacak.
Destekleme ve Yetiştirme Kurslarının ikinci dönemi 3 Mart 2018 tarihinde, yaz dönemi ise 2 Temmuz 2018 tarihinde başlayacak.
Kırşehir Milli Eğitim Müdürlüğü’nden yayınlanan duyuruya göre, kurslara başvurular ve öğretmen görevlendirmeleri şöyle yapılacak:
KURSLARA ÖĞRENCİ/KURSİYER BAŞVURULARI
* Kurslara, Millî Eğitim Bakanlığına bağlı resmî/özel, ortaokullar, imam hatip ortaokulları, resmi/özel ortaöğretim kurumları ve açık öğretim kurumlarına devam eden istekli öğrenciler ile mezun durumdaki kursiyerler başvurabilir.
* Resmi örgün eğitim kurumlarına devam eden öğrenciler, açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler kayıtlı oldukları okulun bulunduğu ilçe sınırı içindeki kurs merkezlerinden birine e-kurs modülünden başvuru yapabilir. Yaz dönemi kurslarında öğrenciler okullarının bulunduğu il/ilçe sınırları dışında kursa katılabilir.
* Resmi örgün eğitim kurumlarına devam eden öğrenciler ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler EBA üzerinden “E-Okul Bilgileri İle Giriş Bölümü”nden kurs başvurusu yapar.
* Açık öğretim okullarına devam eden öğrenciler, kurs başvurusu için halk eğitimi merkezi müdürlüklerinden e-kurs şifrelerini alır. Bu şifre ile e-kurs modülüne giriş yapıp DYK komisyonlarınca belirlenen okulları tercih ederek kurs başvurusunda bulunur.
* Kursiyerler, halk eğitim merkezi müdürlüklerine diploma veya mezuniyet belgesi ile müracaat ederek, alacakları e-kurs şifresi ile e-kurs modülü üzerinden başvuru yapar.
* Öğrenci/kursiyerler kurs merkezince belirlenen derslerden ve kurs talebinde bulunan öğretmenler arasından tercihte bulunarak başvuru yapar.
* Resmî örgün eğitim kurumlarına devam eden öğrenciler ile özel öğretim kurumlarına devam eden öğrenciler, ÖDSGM tarafından yayımlanacak olan elektronik deneme sınavlarına katılabilirler. Açık öğretim okullarına devam etmekte olan öğrenciler ile kursiyerler ise e-kurs kullanım şifresi ile kurs başvurusu yapabilir ve ÖDSGM tarafından yayımlanacak olan elektronik deneme sınavlarına katılabilirler.
KURSLARA ÖĞRETMEN GÖREVLENDİRMESİ
* Kurslarda görev alacak öğretmenlerin belirlenmesi, e-kurs modülü üzerinden kurs merkezi müdürlüğü tarafından öncelikle o kursa başvuru yapan kadrolu ya da sözleşmeli öğretmenler arasından öğrenci tercihleri ve ihtiyaçlar gözetilerek yapılır.
* İhtiyaç olması hâlinde, komisyon tarafından başvuruları onaylanan ücretli öğretmenler ders ücreti karşılığında görevlendirilir. Görevlendirme işlemi yapılmadan önce başvuran öğretmenlerin gerekli belgeleri alınarak değerlendirilir. Başvuru esnasında sisteme girdiği bilgileri belgelendiremeyen ücretli öğretmenlere görev verilmez.
* Kurs merkezleri, görev veremedikleri veya görev verildiği hâlde girebilecekleri azami ders saatini dolduramayan öğretmenlerin diğer kurs merkezi tercihlerinde de görev alabilmesi için e-kurs modülü üzerinden “ders tamamlama” butonunu işaretleyerek diğer tercihlerinde görev alması sağlanır. Her üç tercihinde de görev alamayan ya da girebilecekleri azami ders saatini doldurmayan öğretmenler “Tercihlerim dışında bir kurs merkezinde görevlendirilmek istiyorum” butonunu işaretlemişler ise ilçe millî eğitim müdürlüklerince ihtiyacı olan diğer kurs merkezlerinde görevlendirilebilirler.
* Ücretli öğretmenlerin hangi okul/kurumlardaki derslerde görev alacakları, kurs merkezlerinin talebi doğrultusunda girebilecekleri azami ders saati sınırlılığında il/ilçe komisyonu tarafından belirlenir.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .