DERS ZİLİ PAZARTESİ ÇALACAK

DERS ZİLİ PAZARTESİ ÇALACAK

15.09.2017

Kırşehir’de okullar yeni eğitim ve öğretim yılına hazır… 42 bin 500 öğrenci 18 Eylül Pazartesi günü ders başı yapacak…

2017-2018 Eğitim öğretim yılı 18 Eylül 2017 Pazartesi günü açılacak.
Kırşehir’de okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci sınıflarındaki öğrenciler eğitim ve öğretime hazırlanması için bir hafta önce ders başı yaparken, tüm okullarda yeni eğitim ve öğretim yılı 18 Eylül Pazartesi günü açılacak.
Yeni eğitim ve öğretim yılı öncesi gazetemiz ”Kırşehir Çiğdem”e bir açıklama yapan Kırşehir Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, öğrencilerin yeni eğitim ve öğretim yılında hiçbir sorun yaşanmaması için tüm okullarda her türlü çalışmanın yapıldığını açıkladı.
Kırşehir’de 42 bin 500 öğrenciye yeni eğitim ve öğretim yılında başarılar dileyen Milli Eğitim Müdürü Şevket Karadeniz, Milli Eğitim Müdürlüğü’nce 4 bin öğrencinin taşımalı sistemle okullara götürülüp getirileceğini ifade etti.
kulların açıldığı hafta içerisinde dersler ile eş zamanlı olarak yapılacak.
Okul öncesi, ilkokul birinci sınıf, ortaokul ve imam hatip ortaokullarının 5’inci sınıflarındaki öğrencilerin eğitim ve öğretime hazırlanması amacıyla 11-15 tarihlerinde uyum eğitimi yaptıklarını, diğer tüm öğrencilerin ise 18 Eylül’de ders başı yapacağını belirten Karadeniz, 2017-2018 eğitim öğretim yılının 8 Haziran 2017’de sona ereceğini söyledi.
Öte yandan okulların Pazartesi günü açılacak olması nedeniyle velileri kırtasiye ve üniforma telaşı sardı. Kırşehir Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Murat Zobu, okulların açılması öncesinde velileri sağlıklı kırtasiye ürünleri almaya davet etti.
Kırşehir’deki tüm öğrencilere yeni eğitim ve öğretim yılı öncesi başarılar dileyen Başkan Zobu, kırtasiye ürünlerini kırtasiyeciden almalarını, çeşitli yerlerde satılan merdiven altı ürünlerin sağlıklı olmadığı için kanseroloji tehlikesi yarattığına dikkati çekti.
Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Zobu konuyla ilgili yaptığı açıklamada anne ve babaları uyararak şunları söyledi:
“Daha önceleri de belirttik. Özellikle son zamanlarda merdiven altı fason ürünler üretilmektedir. Bunlar da insan sağlığına zarar vermektedir. Özellikle küçük çocuklarımız için daha büyük tehlikeler oluşturuyor. Bilindiği üzere küçük çocuklarımız okula başlayacaklar. Okul gereçlerini şu anda temin etmeye çalışıyorlar. Buradan özellikle sayın velilerden bir isteğim olacak. Çocuklarımıza aldığımız ürünlerin belirli olması lazım. Onların sağlığına zarar verecek ürünlerden kaçınmaları gerekir. Bu anlamıyla fason, merdiven altı, kanserojen madde içeren ürünlerden kaçınmalarını istiyoruz. Bu konuda Sağlık Bakanlığımızın yayınladığı genelgeler var. Gerek medyadan gerekse internetten takip edebilir ve bu ürünlerin neler olduğunu görebiliriz. Çocuklarımıza yapılan alışverişimizin kırtasiye üzerinden yapılmasının faydalı olacağını düşünüyorum. Çünkü kırtasiyeci bir veliye bir öğrenciye ürün verdiğinde bunu garantili olarak verecektir. Bunun ben de garantisini veriyorum. Eğer ki sağlığına zarar verici onun gelişimini engelleyecek bozuk düzensiz bir ürün verdiğinde geri onun iadesini aldığı gibi para iadesine kadar da yapacaktır. O yüzden bu süreçte ucuz ürünlere değil herkes bütçesini düşünecek ama çok da ucuz ürünlere değil ama sağlık sorunlarının oluşmayacağı yerlerden alışveriş yapmalarını istiyorum. Bu hem çocuklarımıza olduğu gibi hem de velilerimize de faydalı olacaktır. Tabii ki bütçelerine de faydaları olacaktır. Alınan ucuz ürünler on gün sonra bilindiği üzere ya kopuyor ya da parçalanıyor. Bunlardan ziyade sağlığa zarar veriyor. Bizim için endişe sağlığa zarar verici kanserojen madde içeren ürünlerden kaçınmalarını tavsiye ediyorum. Kırtasiyelerimizin de bu noktada garantili ürünler, sağlam ve temiz ürünler satacağını düşünüyorum. Bu anlamda daha dikkatli davranmamız gerektiğini sizler aracılığıyla sayın velilerimize iletiyorum. Bu arada okula başlayacak bütün öğrencilerimize de şimdiden başarılar diliyorum. Eğitim kentiyiz, eğitimde kaliteyiz. Onun için bütün ürünlerimiz de kaliteli olsun diyorum ve herkese başarılar diliyorum.” (HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .