“DERNEK VE CEMAATLERE HİBE DAİRE VERİLMİŞ!..”

“DERNEK VE CEMAATLERE HİBE DAİRE VERİLMİŞ!..”

13.05.2019

Kırşehirlilere “şeffaf belediyecilik” sözü veren Belediye Başkanı Ekicioğlu: “DERNEK VE CEMAATLERE HİBE DAİRE VERİLMİŞ!..” 31 Mart seçimlerinde Kırşehir halkının büyük desteği ile Belediye Başkanı seçilen ve 462 milyon liralık bir borçla karşılaşan Selahattin Ekicioğlu, seçmenlere verdiği “Şeffaf Belediyecilik” sözü çerçevesinde geçmiş belediye yönetiminde yapılan yanlışlıkları da halkla paylaşıyor. Geçtiğimiz haftaki Belediye Meclisi toplantısında birçok konuyu […]

Kırşehirlilere “şeffaf belediyecilik” sözü veren Belediye Başkanı Ekicioğlu:
“DERNEK VE CEMAATLERE HİBE DAİRE VERİLMİŞ!..”

31 Mart seçimlerinde Kırşehir halkının büyük desteği ile Belediye Başkanı seçilen ve 462 milyon liralık bir borçla karşılaşan Selahattin Ekicioğlu, seçmenlere verdiği “Şeffaf Belediyecilik” sözü çerçevesinde geçmiş belediye yönetiminde yapılan yanlışlıkları da halkla paylaşıyor.
Geçtiğimiz haftaki Belediye Meclisi toplantısında birçok konuyu gündeme getiren ve bunların büyük kısmının ulusal basına yansıdığı konular Kırşehir’de hayretle karşılandı.
Meclis toplantısında AKP Gençlik ve Kadın Kolları’nın, belediye tesislerinde yaptıkları ve belediye hesabına yazdırdıkları harcamaların parasını geri isteyen Başkan Ekicioğlu, Belediye’nin gelir ve giderlerini kontrol ederek, hem borçtan kurtarıp, hem de halka hizmet etmek zorunda olduklarını ifade etti.
Göreve gelir gelmez ilk meclis toplantısında belediyenin borcunu 462 milyon lira olarak açıklayıp ardından afiş yaparak belediye binasına gelir gider bilançosunu astıran ve bu pankartı geçen hafta Belediye binasından kaldıran Başkan Ekicioğlu Başkan Ekicioğlu, tasarruf yapılacağını söyledi.
Belediyenin TOKİ’ye yaptırdığı daireleri “elektrik, doğalgaz ve su faturalarının da belediye tarafından ödenmesi kaydıyla” dernek ve cemaatlere tahsis ettiğini açıklayan Belediye Başkanı Selahattin Ekicioğlu, bu tahsis işlemlerinin iptal edileceğini söyledi.
Belediyenin gelir kaynaklarının dernek ve cemaatlere peşkeş çekilmesini doğru bulmadıklarını, bundan sonra hiçbir dernek ve cemaate imtiyaz sağlanmayacağına dikkat çeken Başkan Ekicioğlu, Belediye Meclisi üyelerini bilgiler verirken, şunları söyledi:
“Kırşehir Belediyesi’nin TOKİ’de konutları vardı. 2 konut Yeni Eğitim Derneği’nin kullanımına tahsis edilmiş. Sözleşme gereği bunları iptal ediyorum. Kırşehir Belediyesi ile Yeni Eğitim Derneği arasında yapılmış protokol. Kimmiş bu arkadaş? Adı Osman Atalay. Yeni Eğitim Derneği Başkanı. Kim olduğunu bilmiyorum. Karşısında da Belediye Başkanı var. İlim Yayma Cemiyeti’ne 9 daire verilmiş TOKİ’den. Bunların satışı için yetki istiyorum. Sözleşmede İlim Yayma Cemiyeti Başkanı Ahmet Gökbel karşısında Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci’nin imzası var. Hepsi ücretsiz verilmiş arkadaşlar. Kırşehir Belediyesi ile KADEM arasında bir protokol imzalanmış. KADEM’in 2 dairesine toplam 2500 lira olan kirasını, doğalgazını, elektriğini, suyunu Kırşehir Belediyesi ödüyor. Bunların iptal edilmesini istiyorum. Bundan sonra hiç bir dernek ve cemaate imtiyaz sağlamayacağız. Bundan sonra meclis toplantılarında çok şey paylaşacağım. Etik bir şekilde kimseyi kırmadan incitmeden. Yavaş yavaş her şeyi berrak berrak paylaşacağız. Halkımızı bilgilendireceğiz.”
Kırşehir Belediyesi’nin Türk Telekom ile birlikte yaptığı Akıllı Ulaşım Sistemine de değinen Ekicioğlu, “26 milyon artı KDV para yatıracağız, emniyete bağlayacağız. Emniyet vatandaşa ceza yazacak. Oradan da yüzde 25-30 para kazanacağız. Bu pek mantıklı gelmedi bana. Hatta bir firma yetkilisi dedi ki, ‘Para basacağız, Ordu basıyor.’ ‘Nasıl basacak?’ dedim ‘Ceza yazacak’ dedi. Bu ülke millete ceza yazmakla mı kalkınır? Ülkeyi, belediyeyi ceza yazarak kalkındıramayız. Baca tüttürerek kalkındırırız değil mi?” diye konuştu. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .