Derin Sahne, yine büyüledi

Derin Sahne, yine büyüledi

28.04.2015

Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği Kırşehir Şubesi, Kırşehirlileri tiyatro ile buluşturdu… Çocuklar ve yetişkinler için olmak üzere sahnelenen iki ayrı tiyatro oyunu tiyatro severlerden büyük beğeni topladı…

Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği Kırşehir Şubesi, Kırşehirlileri tiyatro ile buluşturmaya devam ediyor. Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği Kırşehir Şubesi’nin kültürel etkinlikleri kapsamında Derin Sahne Tiyatro Ekibi geçtiğimiz Pazartesi günü Kırşehir’de sahne aldı.

11174978_10153233617864250_7511258531456601186_n copy
Mart ayında da yine Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği Kırşehir Şubesi’nin davetiyle çocuklar için Süt Arkadaşım, yetişkinler için de Aşk Grevi adlı tiyatro oyununu sahneleyen ve büyük beğeni toplayan İzmir Derin Sahne Tiyatro Topluluğu, Pazartesi günü de “İlkel ile Düşne” adlı çocuk oyunu, yetişkinler için de “Ben Suçlu” adlı tiyatro eseriyle ilimizde sahne aldı.
Kırşehir’de birçok üniversite öğrencisinin eğitimine sağladığı katkıyla takdir toplayan Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği Kırşehir Şubesi’nin kültürel etkinlikleri kapsamında İzmir Derin Sahne Tiyatro Topluluğu tarafından çocuklar ve yetişkinler için sahnelenen iki ayrı tiyatro oyunu Kırşehirlilerden büyük beğeni topladı.

Kültürel etkinlikleri kapsamında tiyatro severleri buluşturduğu organizasyonla Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği Kırşehir Şube Başkanı Levent Akça da gönülleri bir kez daha fethederken, Derin Sahne Tiyatro Ekibi’nin İl Kültür Müdürlüğü Tiyatro Salonu’nda gündüz seanslarında sahneye koyduğu “İlkel ile Düşne” adlı oyunu çok sayıda ilkokul ve anaokulu öğrencisi izledi. Yetişkinler için aynı gün 18.00 ve 20.00 saatleri arasında olmak üzere 2 seans halinde sahnelenen “Ben Suçlu” oyunu da büyük alkış aldı.

“Tüm suçlular suçlu mudur tarih süzgecinde” üst başlığıyla sunulan ‘Ben Suçlu’ adlı tiyatro eserinde; çeşitli tarihi kesitlerde, bireysel ve toplumsal davranışlar irdelendi. Dünya ve ülkemiz tarihinde önemli yer tutan bazı olay ve olgulardan kısa pasajlar sunulan oyunda; toplumların din, bilim, siyaset, gelenek ve göreneklere bakış açıları dramatik bir şekilde ele alınırken, Naci Taner Büyükarman’ın derlediği, Cüneyt Gürbüz’ün yönettiği “Ben Suçlu” oyunu izleyicilerin büyük beğenisini kazandı.
İlgiyle ve beğeniyle izlenen oyun sonunda, izleyiciler oyuncuları ayakta alkışlarken, Öğrenim Gençliğine Yardım Derneği Kırşehir Şube Başkanı Levent Akça, tüm katılımcı ve oyunculara teşekkürlerini iletti.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .