Deniz Kılıç’tan görkemli bir söyleşi

Deniz Kılıç’tan görkemli bir söyleşi

07.04.2015

Çıkardığı “Aşkın ve Savaşın İzleri” şiir kitabıyla kısa süre içerisinde yoğun bir okuyucu kitlesi yakalayan şehrimizin gururu ve gazetemizin köşe yazarı Deniz Kılıç geniş katılımcı kitlesi ile şimdilerde bir çok ilde sunuma hazırlandığı ilk imza ve söyleşisini gerçekleştirdi. Programın sunuculuğunu yapan Naile Güvenç’in sunum samimiyeti ve yazara ait okuduğu şiirleriyle “Aşkın ve Savaşın İzleri’’ okurlarına […]

Çıkardığı “Aşkın ve Savaşın İzleri” şiir kitabıyla kısa süre içerisinde yoğun bir okuyucu kitlesi yakalayan şehrimizin gururu ve gazetemizin köşe yazarı Deniz Kılıç geniş katılımcı kitlesi ile şimdilerde bir çok ilde sunuma hazırlandığı ilk imza ve söyleşisini gerçekleştirdi.

deniz kılıç şiir günü  (1) copy
Programın sunuculuğunu yapan Naile Güvenç’in sunum samimiyeti ve yazara ait okuduğu şiirleriyle “Aşkın ve Savaşın İzleri’’ okurlarına duygulu dolu anlar yaşattı. Eserde emeği geçen Fatma Coşar, Fotoğrafçı Bekir Sağlam ve Mehmet Yüksel’in ardından Deniz Kılıç konuşmasına başlayarak, eserin süreci, işleyişi ve niçin “Aşkın ve Savaşın İzleri’’ çözümlemeleri ile düşüncelerini aktardı.
Deniz Kılıç; “Aşkın ve Savaşın İzleri ile bu ülkenin sorunlarına omuz vermek istedik. Kitap büyük ilgi gördü. En kısa sürede ciddi satışlar elde edildi. Şimdilerde ikinci basımına hazırlanıyoruz. Ayrıca eserden bir çok sayıda basım gerçekleştirerek elde edilen gelirleri Atatürkçü öğrencilere armağan edeceğiz. Eserin ve bu kentin bayrağını bir çok ilde gerekleştireceğimiz söyleşilerle dalgalandıracağız. 2016 yılının başlarında ‘’Hayat Ana’’ isimli, beş kişilik yoksul bir ailenin yaşam mücadelesini anlatan ve okurlarımla buluşturacağım roman ile inanıyorum Kırşehir kazanacak, sanat kazanacak, aydınlık kazanacak ve gelecek kazanacaktır. Ulusal aylık bülten dergisinden aldığım köşe yazısı teklifi ile hem kentim hem şahsım yeni ve geniş bir sürecin içerisine girmiştir. Kırşehir’i anlatacak, ülkeyi anlatacak ve halkı anlatacak olan köşe yazılarımla inanıyorum ‘’Hayat Ana’’ romanım soluk bulacaktır” dedi.
Hayli yoğun ve içerikli geçen söyleşide katılım oldukça yüksekti. Bugüne dek Kırşehir’de gerçekleştirilen bütün söyleşilere oranla yeni ve kendi özgücü ile şiir dünyasına giren Kılıç ciddi bir kitle yakalamış durumda. Sanata ve bu kente sahip çıkanlar oradaydı. Kitap içeriğinde olduğu gibi en çokta çocuklar ve analar kucakladı onu.
CHP İl Başkanı Mithat Mutlu, CHP Milletvekili Adayı Yılmaz Zengin, CHP Merkez İlçe Başkanı Fevzi Akkuş, CHP Milletvekili Aday Adayı İsmet DENİZKAN, Dayanışma Evi Derneği Başkanı Şule Vural, CHP Kadın Kolları Başkanı, Gençlik Kolları Başkanı, Hak-lis Başkanı ve yazarın partili dostları da oradaydı.
Grup Eylül sanatçılarının seslendirdiği bir birinden güzel şarkıların ardından imzaya geçen yazar yine yoğun bir ilgi ve katılımla okurlarına imzalı kitabını takdim etti. Kırşehir’e damgasını vuran söyleşi duygulu, eğlenceli ve etkin bir kalabalıkla imza saatlerinden sonra programı sona erdi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .