Deniz Kılıç’ın imza günü bugün

Deniz Kılıç’ın imza günü bugün

02.04.2015

“Aşkın ve Savaşın İzleri” kitabı görkemli bir törenle tanıtılacak…

Gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”in köşe yazarlarından yazar Deniz Kılıç’ın yayınladığı “Aşkın ve Savaşın İzleri” adlı kitabın tanıtımı bugün gerçekleştirilecek.

Deniz Kılıç, bugün saat 19.00’da Kırşehir İl Kültür Müdürlüğü Konferans Salonu’nda gerçekleştireceği “Aşkın ve Savaşın İzleri” isimli şiir kitabının tanıtım, imza ve söyleşisine bütün Kırşehirlileri davet etti.
3 Mart 2015’de piyasaya çıkan eser kısa süre içerisinde yoğun ilgi görerek ilk baskısını neredeyse tüketmek üzere. Kitapta genel olarak toplumsal olayları barındıran şiirler serbest bir yazımdan oluşuyor. Yokluk, yoksulluk, çocuklar, aşk ve kadın konularını sentezleyen yazar, şiir içeriğinde de olduğu gibi toplumsal yaraları ancak şiirlerin onarabileceğini kaydeden Deniz Kılıç, bu değerlere gündem haberleri ve köşe yazılarına yer verildiği için gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”e de ayrıca teşekkür etti.
Bir çok şiir kitabından kendini farklı kılan “Aşkın ve Savaşın İzleri” şiir kitabı, şiirler arası felsefi ve düşünsel paragrafları da barındırarak okuyucu görüşlerine göre ezberin dışında bir akıcılık kazandırmış. Sadece Kırşehir’de Derya Kitap Evi, Sevgi Sahaf Kitap Evi, Altın Kitap Evi ve Elit Kitap Evlerinde satışa sunulan şiir kitabının, şehirler arası dağıtım ve satışları ise yazarın öteden beri toplumsal çalışmalarla kazandığı dernek, sendika, kişi ve topluluklarla gerçekleştiğini, kendi özgüçleri ile bir başarı sağladıklarını belirten Deniz Kılıç, bugün yapacağı tanıtım, söyleşi ve imza etkinliğiyle ilgili bilgiler verdi.
Deniz Kılıç’ın imza günü etkinliği bugün saat 19:00’da Kültür Müdürlüğü salonunda Naile Güvenç sunumu ile başlayacak. Sunucu yer yer yazara ait şiirler okuyacak ve sanatçı Nazmi Köksal şarkılar seslendirecek. Editör Fatma Coşar, kitap kapak fotoğrafçısı Bekir Sağlam, esere emek veren Mehmet Yüksel’in kısa konuşmaları ile devam edecek.
Ardından Deniz Kılıç sahneye çıkarak yaşamını, kitabın süreciyle ilgili görüşlerini deli getirecek. Söyleşinin hemen ardından Deniz Kılıç, eseri kitap evlerinden, şahsen temin eden veya konferansa salonunda stant bölgesinden kitabı almış olan okurlara duygularını içeren imzasını sunacak.
Halka açık olarak gerçekleştirilecek olan söyleşiye çok sayıda davetlinin katılacağı ve bu etkinliğin şehrimize yakışır bir biçimde gerçekleştirilmesi için hazırlıkların son aşamaya geldiği bildirildi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .