DEMİR GİBİ SPORCULAR YETİŞİYOR

DEMİR GİBİ SPORCULAR YETİŞİYOR

25.07.2017

Antrenör Salim Demir’in, yetiştirdiği sporcular derece yapmaya devam ediyor

GENÇLİK Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından çocukların ve gençlerin yaz tatillerini daha verimli geçirmeleri açısından her yıl düzenlenen yaz spor okullarında faaliyetler devam ediyor.
2016-2017 eğitim ve öğretim yılının sona ermesinin ardın dan yaz spor okulları da faaliyetler hızlandı. Yaz spor okulları Atletizm, badminton, jimnastik, judo, karate, masa tenisi, tekvando, basketbol, voleybol, tenis, yüzme, aerobik, halter, güreş olmak üzere bir çok branşta hizmet veriyor.
Bu branşlardan birisi olan Tekvandoya her geçen yıl bayan sporcuların ilgisi daha çok artıyor.
Konuyla ilgili olarak konuşan tekvando antrenörü Salim Demir, “Kırşehir’de tekvandoya ilgi her geçen gün artıyor. Bayan sporcular tekvandoya her geçen daha fazla ilgi duyuyor. Bu sezonda yaz spor okullarımıza bayan sporcularımızın yoğun katılımı var. Şuanda yaz spor okullarımızda genel olarak 160’ın üzerinde sporcumuz var. Bu sporcularımıza sporun yanında bilimsel eğitimlerde veriyoruz. Tekvando branşının temelinde disiplin vardır. Bizde bu temeli en iyi şekilde oturtmak için diğer antrenör arkadaşlarımızla seanslar halinde çalışıyoruz. Tekvando branşı bilindiği gibi olimpik bir branş. Türkiye bu branşta büyük söz sahibi. Biz de yaz spor okullarında sporcuları milli formayı giyecek kapasitede yetiştirmeye çalışıyoruz. Antrenmanlarımız haftanın 6 günü devam ediyor. 15.45 itibari ile antrenmanlarımız tamamlanıyor ancak elit sporcularımızla çalışmalarımız 17.00’ye kadar devam ediyor. Spor gerçekten sadece boş zamanları geçirme meselesi değildir. Spor bir yönüyle hayatı zenginleştiriyor. Aslında hayatımızı çok daha zenginleştiren birçok spor dalı vesilesiyle insanlar bir araya geliyor, iletişim kuruyor, dostluklar gelişiyor. Spor sağlıklı bir yaşam için çok çok önemli. İnsanların hayatlarında çok daha sağlıklı yaşayabilmesi için spor çok çok önemlidir. Herkesin spor yapması lazım. Obeziteyle mücadele ve kalp damar hastalıkları gibi birçok açıdan önemlidir. Modern toplumlar maalesef hareketsiz toplumlar. Uçak ve arabalarla daha fazla hızlı hareket ediyor gibi insanlar ama bedenen baktığımızda daha hareketsiz kalıyorlar. Yeterince hareket etmeyince birçok sağlık meselesi ortaya çıkıyor. Sporu bütün topluma yaymak, kadın, erkek, yaşlı, genç, çocuk kim varsa spora yönlendirmek lazım.” diye konuştu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .