Demir, Dekanlık görevini törenle devraldı

Demir, Dekanlık görevini törenle devraldı

29.07.2017

Hemşehrimiz Tamer Demir dekanlık görevine başladı

Elazığ Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi’nde Göz Hastalıkları Bilim Dalı Başkanı olarak görev yaparken Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi’ne Dekan olarak atanan Kırşehirli hemşerimiz Prof. Dr. Tamer Demir, görevine başladı.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlık devir teslim töreni gerçekleştirildi. Dekanlık binasında gerçekleştirilen devir teslim törenine ÇOMÜ Rektörü Prof. Dr. Yücel Acer, Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tamer Demir, Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Halil İbrahim Taş, Sağlık Bilimleri Enstitü Müdürü Prof. Dr. Ahmet Ünver, fakülte bölüm başkanları ve anabilim dalı başkanları katıldılar.
Rektör Prof. Dr. Yücel Acer, Tıp Fakültesi Dekanı olarak sürdürdüğü görevini Prof. Dr. Tamer Demir’e devretti. Prof. Dr. Demir, üniversitenin ve fakültenin gelişimi adına göstermiş olduğu hizmetlerden dolayı Prof. Dr. Yücel Acer’e teşekkür ederek çiçek takdiminde bulundu.
Demir, yaptığı konuşmada “Rektörümüzün ve yönetimin bana duyduğu güven ve gösterdiği teveccühe çok teşekkür ediyorum” dedi ve Tıp Fakültesi hakkında bilgilendirmelerde bulundu.
Prof. Dr. Tamer Demir “15 Temmuz Darbe girişiminin ardından yaşanan travmanın izlerini hala gidermiş değiliz ancak ÇOMÜ’de yapılan temizliğin birçok kuruma örnek olduğunu düşünüyorum” diyerek ÇOMÜ’nün 15 Temmuz sürecindeki mücadelesinden dolayı Rektör Prof. Dr. Yücel Acer’e teşekkür etti.
Rektör Prof. Dr. Yücel Acer ise; “15 Temmuz sürecinin ardından Tıp Fakültesi Dekan Vekilliği görevini sürdürüyordum. Ancak bu olağanüstü dönem artık sona eriyor. Bu görevi olması gerektiği gibi Tıp Fakültesi akademisyenlerine teslim etmek gerektiğini düşünüyorum. Bu anlamda aramıza yeni katılan Prof. Dr. Tamer Demir hocamıza bu görevi devretmekten mutluluk duyuyorum. Tıp Fakültesi içinde Araştırma Hastanesini de bulunduran önemli bir fakülte. Fakültemizin, Tamer hocamızın ve Tıp Fakültesi akademisyenlerinin katkısıyla çok daha güzel çalışmalara imza atacağından eminim. Üniversitemiz adına yeni görevinde başarılar diliyorum.” dedi.
Çanakkale 18 Mart Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanlığına atanan, emekli eğitimci Dinçer Demir’in oğlu olan Prof. Dr. Tamer Demir’e kutlama ziyaretleri de devam ediyor.
1969 yılında Kırşehir’in Aşıkpaşa Mahallesi’nde doğan Tamer Demir, ilk, orta ve lise öğrenimini Kırşehir’de tamamladı. Tamer Demir, Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun oldu. Fırat Üniversitesi Tıp Fakültesi Cerrahi Tıp Bilimleri Bölümü Göz Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı olarak görev yapan Prof. Dr. Tamer Demir, Kornea Ünitesi Birim Sorumlusu olarak Elazığ’da ilk kez kornea naklini gerçekleştirdi. Prof. Dr. Tamer Demir 7 Haziran 2015 tarihinde yapılan milletvekili genel seçimlerinde MHP’den Kırşehir Milletvekili Aday Adayı olmuştu.
Kırşehirlilerle yakın diyalog içerisinde bulunan ve başarılı çalışmaları ile tanınan Prof. Dr. Tamer Demir’in 18 Mart Çanakkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde de başarılı olacağına yürekten inanıyoruz. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .