Defterdar Balcı’dan Vergi Haftası ziyaretleri

Defterdar Balcı’dan Vergi Haftası ziyaretleri

01.03.2019

30.VERGİ Haftası Kutlama Programı kapsamında Kırşehir Defterdarı Yusuf Balcı ve beraberindeki heyet Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ziyaret etti. Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk 30. Vergi Haftası nedeniyla Defterdar Yusuf Balcı ile birim müdürlerini 27 Şubat Çarşamba günü saat 10:00’da makamında ağırladı. Ziyaret programında Kahveciler Odası Başkanı Davut Kaya, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Oğuz […]

30.VERGİ Haftası Kutlama Programı kapsamında Kırşehir Defterdarı Yusuf Balcı ve beraberindeki heyet Kırşehir Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği’ni ziyaret etti.
Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk 30. Vergi Haftası nedeniyla Defterdar Yusuf Balcı ile birim müdürlerini 27 Şubat Çarşamba günü saat 10:00’da makamında ağırladı. Ziyaret programında Kahveciler Odası Başkanı Davut Kaya, Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Oğuz Maraş, Bakkallar Odası Başkanı Murat Zobu, Saatçiler Sarraflar Odası Başkanı Mustafa Çakır, Lokantacılar Pastacılar ve Kasaplar Odası Başkanı Hasan Ünlü ve Birlik Denetim Kurulu Başkanı Oğuz Cihan da katıldı.
Ziyarette hafta ile ilgili bilgi veren İl Defterdarı Yusuf Balcı, 1990 yılından beri 30 senedir Vergi Haftası’nın Şubat ayının son haftası kutlandığını belirtti.
Vergi Haftası’nın amacının toplumda daha çok vergi bilincinin arttırılması, verginin tabana yayılması ve vergiye gönüllü uyumluluk sağlanması olduğunun altını çizen Balcı “Bu amaç doğrultusunda verginin tarafları olan meslek teşekküllerinin temsilcilerini ziyaret ediyor ve bazı etkinlikler düzenliyoruz, ayrıca Kurum olarak bizlerden isteğiniz, her hangi bir sıkıntınız var ise bunları öğrenerek, yardımcı olmak istiyoruz” dedi.
Kamuoyunda sağlıklı bir vergi bilincinin oluşturulması ve toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi için 1990 yılından itibaren her yıl “Vergi Haftası” kutlanıyor.
Bu yıl 25 Şubat –03 Mart tarihleri arasında kutlanan “ 30. Vergi Haftası” kutlamaları münasebeti ile bir açıklama yapan Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk; vergi ödemenin, bir ülkede yaşayan her vatandaşın en kutsal görevlerinden biri olduğunu ifade ederek; ekonomik olarak zor günler yaşayan, siftahsız dükkan kapatan, yanında çalıştırdığı işçinin maaşını bile ödeyemeyen, şehrin her köşesine açılan büyük marketlerle mücadele ederek haksız rekabete uğrayan ve piyasadaki kuralsızlık ile mücadele eden küçük esnaf ve sanatkarın bu kutsal görevinin bilincinde olduklarını ve ellerinden geldiğince vergilerini ödemeye çalıştıklarını ifade ederek, toplumumuzda verginin benimsenmesi ve vergiyle ilgili yeterli bilincin oluşması için Vergi Haftası’nın önem taşıdığını belirtti.
Vergi bilincinin tabana yayılmasında, meslek örgütlerinin, sivil toplum kuruluşlarının ve okulların rolü ve katkısının da önemli olduğunu dile getiren Öztürk, köklü bir vergi bilincinin oluşmadığı ve vergide gönüllü katılımın sağlanamadığı bir toplumda yeterli seviyede vergi toplanamayacağını ifade etti.
Güçlü ülkelerin en önemli gelir kaynağının vergilerden oluştuğunu ifade eden Başkan Öztürk; Kırşehir Esnaf ve Sanatkârları Odaları Birliği Başkanlığının bünyesinde 19 Oda ve 1 adet Şubenin bulunduğunu, Odalarına kayıtlı bulunan yaklaşık 6.500 aktif üyemizin büyük bir özveri içerisinde devletine karşı olan yükümlülüğünü yerine getirmeye çalıştığını ve vergisini ödediğini belirterek, maddi yetersizlikler ve büyük zorluklar içerisinde vergisini ödemeye çalışan esnafına teşekkürlerini sundu.
Tarih boyunca devletinin yanında yer alan esnaf ve sanatkar camiasının bundan sonra da devletinin yanında olacağını ve elinden geldiğince yükümlülüklerini yerine getireceğini dile getiren Bahamettin Öztürk; vergi haftasının ülkemize hayırlar getirmesi temennisinde bulunarak, vergi dairesi çalışanlarının ve esnafımızın vergi haftasını kutluyorum, şeklinde sözlerini noktaladı.
Ziyaret programında Defterdar Yusuf Balcı’ya 30. vergi haftası münasebeti ile Esnaf Odaları Birliğine gerçekleştirdikleri ziyaret anısına Birlik Başkanı Bahamettin Öztürk tarafından Plaket takdim edildi. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .