Dar-ül harb

Dar-ül harb

26.01.2015

Dar-ül harb               Kırşehir ilimiz Dar-ül Harb olarak kabul ediliyor da, onun için mi ÖSO adındaki örgüt militanları peyder pey Kaman ilçemizde eğitilecek? Hem niye Kaman? Gidin, savaştıracağınız alanda eğitin, donatın, yönetin. Eğitilen bu ordu Suriye’nin dışında nerelerde kullanılacak? ,Ben bu ‘Dar-ül Harb’ sözcüğüne takıldım kaldım, zaten. Eğer ki ülkemiz toprakları Dar-ül Harb ilan […]

Dar-ül harb

 

            Kırşehir ilimiz Dar-ül Harb olarak kabul ediliyor da, onun için mi ÖSO adındaki örgüt militanları peyder pey Kaman ilçemizde eğitilecek? Hem niye Kaman? Gidin, savaştıracağınız alanda eğitin, donatın, yönetin. Eğitilen bu ordu Suriye’nin dışında nerelerde kullanılacak? ,Ben bu ‘Dar-ül Harb’ sözcüğüne takıldım kaldım, zaten. Eğer ki ülkemiz toprakları Dar-ül Harb ilan edildi ise, vay halimize yandığımız günüdür şu fani dünya da.

İnternet de bu cümleyi yazınca bir sürü bağlantı buldum. Bulduğum bölümlerden yalnızca birini, itü sözlükte yapılan yorumları alıyorum, masumhane. Okuyun bakalım ne anlıyorsunuz? “(harp yeri demektir kelime olarak. ancak daha geniş olarak müslümanlarla müslüman olmayanlar arasında henüz bir barış anlaşması yapılmamış olan yerdir. kafirlerin ve onların hükümlerinin hakim olduğu yer yani.), (bir cümleyle ifade edelim..şeriatın işlemediği yer darülharptir.. not: şeriat kelimesini kısasa kısas, recm gibi dini kanunların uygulanması anlamında kullanıyorum..), (bir İslam ülkesinin darülharb olması halinde bütün islamların görevi oradan çekip gitmektir. Böyle bir durumda kocasını takip etmeyen bir kadın kendiliğinden boşanmış sayılır. ‘ kaynak: vikipedia), ( islamcıların ve bir çok müslümanın şeriatla yönetilmeyen ülkeleri tanımladığı kelime,adamlar bir ülke şeriatla yönetilmiyorsa saygı duymuyor!yıkmak için elinden geleni yapıyorlar,çalmak çırpmak dar-ül harp olduğu için önemsemiyorlar bu zihniyetle türkiyenin aydınları yüzleşmeden bu ülke hiçbir zaman demokrasiye geçemez,öncelikli hedef islamın reform edilmesi bu haliyle türkiye herhangi bir ortadoğu ülkesinden farksız olacaktır.), (islam’a göre islam kurallarının yani şeriatın geçerli olmadığı kafir memleketi. türkiye şeriat kurallarına dayalı dini bir devlet olmadığından ve anayasa olarak insan kurallarını seçtiğinden dolayı bu kategoridedir ve cihad yapılabilir.), (veya dar-ül harp.. müslümanların yönetiminde olmayan bölgelerdir.. yerde para bulursanız vermek zorunda değilsinizdir.. paranın müslüman birine ait olmadığını anlarsanız o parayı zimmetinize geçirebilirsiniz.. bu davranış kendi dinine mensup olmayan birine güç vermemek anlamına geldiği için onaylanır ve ganimet sayılır..), (müslüman memleketlerle savaş halinde olan ülkelerin sınırları dahilinde olan kıçlarından element uydurmaya meyilli dar kıçlıları açığa vuran. kıt beyinlilere misal; osmanlı ile lehistan barış içinde osmanlı ile rusya savaş halinde bu durumda; rusya darul harp, lehistan değil. rus kızları ganimet, leh çıtırlar değil.)”

GBODP(Genişletilmiş Büyük Ortadoğu Projesi) çerçevesinde hamilik ve eş başkanlık hülyaları ile ılımlı İslam adı altında ülkemiz müthiş bir cendereye sokuluyor. Parlementer demokrasının nimetlerinden yararlanılarak yüzde 26 oy oranı ile başlayan maceraları ile TBMM nin yüzde 67 si kadar vekil çıkararak, hakim oldular, meclise de devlete de ülkeye de…Artık parlementoyu da fesh eteseler yeridir. Zira yapılan işlerden bakanlar bile bi haber zaman zaman. Yüzde 26 oy oranları şu anda reel anlamada yüzde 37 ye geldi dayandı. Çok yakında yapılacak seçimlere eğer muhalefet özellikle de sol ,sosyal demokrat, komünist, sosyalist yapılar oluşumlar hareketler hükümeti yıkmak için en azından seçim ittifakı yapamazlar ise ortada muhalefette kalmayacak. Vesayetin babasını göreceğiz ol vakit…

Fransa’da ki karikatür cinayetleri bahanesi ile ülkemde yaşananları ibret ile izliyoruz. Cumhuriyet Gazetesi adeta abluka altına alınarak saldırganların rahatça gösteri yapması isteniyor. Ayrıca kılınan cenaze namazı ve açılan pankartlar neyin işareti? Hele sanal ortamda yapılan onlarca acımasız yorumdan ürkmeyen var mı?Şu yaşananlardan sonra Peygamberimiz Hz Muhammed’in de normal yollardan ölebildiğine,Hanefilik fikriyatını yayan Ebu Hanefi’nin de normal yollardan ölmüş ola bileceğine inanasım gelmiyor. Selefiliğin ve Vahabiliğin de Hanefilikten geldiği söyleniyor. Fransa’daki saldırıyı Yemen’de bir örgüt üstleniyor.

Kaldı ki İslam’da HZ. Peygamber’imizin, gerek Miraç ve gerekse de Hacer Ül Esved’in Kabe’ye yerleştirilmesine ilişkin çeşitli tasvirlerine rastlamak mümkündür. Yasak olayları bölgeden bölgeye değişmiştir…Tasvir veya resim her ne olursa olsun cinayete sebep değildir…

O zaman hangi tarikat ya da tarikatlar dünyada hakim kılınacağının savaşı bitip, İslam kendi içinde barışıp, tüm insanlığa açılması gerek.

Ey Anadolu halkı. Benim bildiğim Anadolu halkının sosyal İslam anlayışı ve yaşayışı ile bize dayatılan radikal İslam ve/ veya ılımlı İslam ve siyasal İslâm dayatmaları ile ne yapılmaya çalışılıyor? Devlet laikliğinin geldiği nokta burası. Özgürlükçü laiklikden başka da çıkar yok. Tüm dinler ve tarikatlar devlet ve hükümetlerden ırak tutulacak. Devlet desteği kimseye yapılmayacak. Din ile devlet işleri birbirinden ayrılacak. Benim anladığım budur. “Hıristiyanlık da, 1517 de Martin Luther adında Katolik bir din adamı, kendi kilisesini protesto ederek isteklerini kiliseye söyler ve gerçek Hıristiyanlık bu değil der ve de Protestanlık hareketini başlatır. Ayrıca batıda ilahiyatı özgür felsefeye ünlü düşünür Deskartes çevirebilmiştir. Protestanlar Katolik kilisesini de sarsmış, orada da reform anlayışlarına yol açmış.Taner Timur”

Gelelim başlığımıza eğer sen ülkeyi dar ül harb olarak görürsen tarikatların devlet ya da özel işletmelerde referans olmasından mantıklısı yok . KPSS işte onun için yok sayılarak üç yüz beş yüz bin insanın kamuda göreve başladığı rivayet ediliyor.

Berlin de hakimler var diyen köylü gibi biz de Ankara da hakimler var diyebilecek miyiz? İşte onun mücadelesi başlamaz ise ortada ülkede dinde kalmayacak…

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .