Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin bir başarısı daha…

Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin bir başarısı daha…

04.04.2018

Birliğin “Üreticiden Sofraya Kaliteli Süt Projesi” TANAP bünyesinde binlerce projeyi geride bırakarak yüzde 95 hibe oranı ile kabul edildi Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu adına Birlik Başkanı Bülent Ozan ve Başkan Yardımcısı Nurettin Alkan Ankara Hilton Otelinde düzenlenen programda Üreticiden Sofraya Kaliteli Süt adlı TANAP sözleşmesini imzaladı “Üreticiden Sofraya Kaliteli Süt Projesi” […]

Birliğin “Üreticiden Sofraya Kaliteli Süt Projesi” TANAP bünyesinde
binlerce projeyi geride bırakarak yüzde 95 hibe oranı ile kabul edildi

Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği Yönetim Kurulu adına Birlik Başkanı Bülent Ozan ve Başkan Yardımcısı Nurettin Alkan Ankara Hilton Otelinde düzenlenen programda Üreticiden Sofraya Kaliteli Süt adlı TANAP sözleşmesini imzaladı
“Üreticiden Sofraya Kaliteli Süt Projesi” TANAP bünyesinde binlerce projeyi geride bırakarak yüzde 95 hibe oranı ile kabul edildi. Üyelerinin süt üretiminde ve satışında yüksek kapasitesine ulaşabilmesi için canla başla çalışan Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği emeklerinin karşılığını alıyor.
Kırşehir’imiz adına büyük değer olan proje tamamlanınca 12 adet 5 tonluk, 10 adet 1 tonluk, 60 adet 500 litrelik süt soğutma tankları, analiz cihazları ve alet-ekipmanlarıyla beraber Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin hizmet ağına eklenecek.
Damızlık Sığır Yetiştirimini bütün olarak ele alan Birlik Başkanı Bülent Ozan, çalışmalarına bir yenisini eklemek, üyelerinin diğer sorunlarına çözüm üretmek adına kaliteli yönetimi ve uzman teknik personelleriyle sağlam adımlarla ilerlemeye devam edeceğini belirterek “Gücümüz ve potansiyel enerjimiz yerindedir. Üreticiden Sofraya Kaliteli Süt Projemizin TANAP bünyesinde binlerce projeyi geride bırakarak yüzde 95 hibe oranı ile kabul edilmesi büyük bir başarıdır. Üyelerimizin süt üretiminde ve satışında yüksek kapasitesine ulaşabilmesi için canla başla çalışan Kırşehir İli Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği olarak hazırladığımız projeyle emeğimizin karşılığını almanın mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.
Kırşehir’de 2003 yılında kurulan ve 2014 yılında başkanlığa Bülent Ozan’ın getirilmesi ile hizmet ağını sürekli arttıran Kırşehir Damızlık Yetiştiricileri Birliği, başarılı çalışmaları ile Türkiye’de en hızlı ve gerçekçi hizmet veren birlikler arasında ilk sırada yer alıyor.
Kırşehir’de hayvancılık geliştirilmesi için yoğun çaba harcayan Birlik Başkanı Bülent Ozan, il genelinde 1481 kayıtlı üyeye, ayrıca birliğin iktisadi işletmesi üzerinden Kırşehir’deki bütün tarım ve hayvancılık çiftçisine hizmet verdiklerini ifade etti.
Kırşehir’in tarım ve hayvancılık şehri olduğunu ve bu nedenle kendilerinin hayvancılık konusunda çalışmalar yaptıklarını ifade eden Başkan Bülent Ozan, “Hedefimiz Kırşehir il genelinde hayvancılığı geliştirmek, bu sektörde faaliyet gösteren kişi ve kuruluşlara hizmet etmek, onların kaliteli hayvancılık yapmalarını sağlamak. Bu konuda önemli mesafeler aldığımızı düşünüyoruz. Kırşehir’de kaliteli ve saf damızlık hayvan olmasına önem veriyoruz. Sık sık toplantılar yaparak yetiştiricilerimizi bilgilendiriyor ve daha çok verim almalarının çabasını harcıyoruz. Onları sık sık seminerlere katılmalarını sağlıyoruz. Bu nedenle bugün Türkiye’de en hızlı ve en gerçekçi hizmet veren birlikler arasında Türkiye ilk sırada yer aldık. Bu bizim ve Kırşehir Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği’nin başarısıdır. Tabi biz bu konuda Kırşehir tarım sektörüne daha fazla katkı ve hizmet sunmanın çabası içinde olacağız” dedi.
Kırşehir’de suni tohumlama hizmetini başka birlik ve kurumların 120 liradan yaparken, kendilerinin 40 liradan yapan, hayvan ultrasonunu da ücretsiz gerçekleştiren Kırşehir Damızlık Yetiştiricileri Birliği Başkanı Bülent Ozan, Kırşehir civarında 400 üreticiden günlük 40 ile 60 ton arasında süt alarak Aksaray Sütaş’a gönderdiklerini, sıcak sütün litresini 1,35 liradan, soğuk sütün litresini de 1,48 liradan alarak Kırşehir ekonomisine ve üreticilerine büyük katkı sunduklarını, toplandıkları sütten dolayı Kırşehir Vergi Dairesine her ay yaklaşık 50-75 bin lira vergi ile 15 bin liralık stopaj ödediklerini sözlerine ekledi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .