ÇYDD Kırşehir Şubesi öğrencilere burs verecek

ÇYDD Kırşehir Şubesi öğrencilere burs verecek

29.08.2019

Kısa adı ÇYDD olan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kırşehir Şubesi’nin 2019-2020 eğitim öğretim yılında lise ve üniversite öğrencilerine burs verileceği açıklandı. ÇYDD Kırşehir Şubesi Başkanı Mahmut Börekci, Kırşehir’de geçen yıl kurulan derneklerinin Eylül ayında yaptığı genel kurulla kendisinin görevine geldiğini, yönetim kurulunda görev alan arkadaşlarıyla birlikte amacına uygun olarak çalışmalarına başladığını ifade eti. Başkan Mahmut […]

Kısa adı ÇYDD olan Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Kırşehir Şubesi’nin 2019-2020 eğitim öğretim yılında lise ve üniversite öğrencilerine burs verileceği açıklandı.
ÇYDD Kırşehir Şubesi Başkanı Mahmut Börekci, Kırşehir’de geçen yıl kurulan derneklerinin Eylül ayında yaptığı genel kurulla kendisinin görevine geldiğini, yönetim kurulunda görev alan arkadaşlarıyla birlikte amacına uygun olarak çalışmalarına başladığını ifade eti.
Başkan Mahmut Börekci’nin yaptığı açıklamaya göre, üniversite öğrencileri için: 3-12 Eylül (https://www.cydd.org.tr), orta/lise öğrencileri için 16 Eylül-15 Ekim şubelere giderek bizzat başvurular yapılacak.
BURS BAŞVURUSU KATILIM KOŞULLARI
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürk ilkelerine bağlı, maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı üniversite öğrencilerine “ Bir Işık da Siz Yakın “ projesi kapsamında eğitim bursu veriyor. 2019-2020 öğretim yılı başvuru tarihi 3-12 Eylül (Web sitesi üzerinden online başvuru) arasında yapılacak. 2019-2020 öğretim yılı aylık burs tutarı : 250 TL (Eylül – Haziran olmak üzere 10 ay)
BAŞVURU KOŞULLARI
T.C. vatandaşı olmak, şubesi olan illerdeki devlet üniversitelerinde okuyor olmak, gelir durumu açısından maddi desteğe ihtiyacı olmak, KYK hariç, başka bir kamu kuruluşu veya özel kuruluştan burs almamak, ara sınıflar için genel not ortalaması en az 2.00 olup bir üst sınıfa geçiş hakkını kazanmış olmak.
Açık Öğretim’de okuyanlar, uzaktan öğretim görenler, Vakıf üniversitesinde okuyanlar, Özel üniversitede okuyanlar, Devlet üniversitelerinin son sınıfında okuyanlar, 01.01.1994’ten önce doğanlar ise başvuru yapamayacaklar.
ORTAÖĞRETİM BURS BAŞVURUSU KATILIM KOŞULLARI
Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği, Atatürk ilkelerine bağlı, maddi desteğe ihtiyacı olan başarılı lise 9.sınıf öğrencilerine “Anadolu’da Bir Kızım Var” projesi kapsamında eğitim bursu verecek.
2019-2020 öğretim yılı başvuru tarihi 16 Eylül-15 Ekim tarihlerinde şubelere giderek bizzat başvuru yapacaklar.
2019-2020 öğretim yılı yıllık burs tutarı 1.400.- TL (700.- TL x 2 dönem)
BAŞVURU KOŞULLARI
T.C. vatandaşı olmak, şubesi olan yerlerdeki devlet okullarında okuyor olmak, gelir durumu açısından maddi desteğe ihtiyacı olmak, başka bir kamu kuruluşu veya özel kuruluştan burs almamak.
Açık Lise’de okuyanlar, özel okulda okuyanlar ise başvuru yapamayacaklar. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .