Çürük raporu alarak askerlikten kaçanlar!

Çürük raporu alarak askerlikten kaçanlar!

01.11.2017

Biz Türk milletinin en önemli görevlerinden birisi de bu vatana asker olarak hizmet etmektir. “Ben Türküm” diyen her Türkiye Cumhuriyeti genci yaşı geldiğinde davul-zurna ile ellerine kına yakılarak askere gider. Askere gitmek her Türk gencinin ve ailesinin en büyük emelidir. Askerlik yapmak bu vatana borcunu ödemek, her insana nasip olmaz. Ama gel gör ki, askere […]

Biz Türk milletinin en önemli görevlerinden birisi de bu vatana asker olarak hizmet etmektir.
“Ben Türküm” diyen her Türkiye Cumhuriyeti genci yaşı geldiğinde davul-zurna ile ellerine kına yakılarak askere gider.
Askere gitmek her Türk gencinin ve ailesinin en büyük emelidir.
Askerlik yapmak bu vatana borcunu ödemek, her insana nasip olmaz.
Ama gel gör ki, askere gitmemek için, her yolu deneyenler var. Bunlardan bazıları parayı bastırır, sahtekârlığı ve vatan hainliğini göze alır gitmez. Bazıları da çürük raporu alır, vatana ihanetin en büyüğünü yapar, vatan hainliğini kabul eder.
Milli Savunma Bakanı Nurettin Canikli’nin yaptığı açıklamaya göre, son 2,5 yıl içinde 155 bin kişi askere gitmemek için çürük raporu almışlar. Sadece bu yılın 7 aylık döneminde ise 30 bin 786 kişi aynı şekilde rapor alarak askere gitmemiş.
Gerçekten askerlik yapamayacak kadar hasta ve çürük olanlara elbette sözümüz olamaz. Allah onlara yardım etsin.
Hasta ve çürük olsa bile kısa bunlar bir günlüğüne de olsa asker elbisesini giyerek, görevlerini yaparken, gözyaşlarıyla herkesi duygulandırıyorlar.
Bu kahraman askerlerimiz olmasa idi Doğu’da, Güneydoğu’da, Türkiye’nin hudutları dışında görev yaparlarken, vatan hainlerine dünyayı dar ederlerken, bizler evimizde huzur içinde yaşarken, bazıları böyle işi parayla, sahtekârlıkla, sahte raporlarla halledip çürüğe çıkıyorlar. Bunlara, çürük raporu verenlere de yuh olsun…
Nihayeti bir yıl olan askerlik görevini yapmak için davulla-zurnayla askere giden, damarlarında Türk kanı taşıyan yiğitlere hayırlı teskereler dilerim.
ŞEVKET GÜNERYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .