Cüneyt Arkın ile Cengiz Çelik’ten arkadaşlıkları…

Cüneyt Arkın ile Cengiz Çelik’ten arkadaşlıkları…

08.08.2018

Ünlü sinema sanatçısı Cüneyt Arkın geçtiğimiz günlerde rahatsızlanarak İstanbul’da hastaneye kaldırılmıştı. Yoğun bakımda, bir gün kaldıktan sonra evine gönderilmişti. Rahatsızlandığını öğrenen çocukluk ve okul arkadaşı Kırşehir’de yaşayan eski diş hekimlerinden Cengiz Çelik’ten hemen arkadaşı Cüneyt Arkın’ı  arayarak:          -“Sevgili Cüneyt, sevgili kardeşim, dostum ne oldu sana geçmiş olsun, çok üzüldüm”          -“Sağol Cengizciğim, sevgili kardeşim, […]

Ünlü sinema sanatçısı Cüneyt Arkın geçtiğimiz günlerde rahatsızlanarak İstanbul’da hastaneye kaldırılmıştı.

Yoğun bakımda, bir gün kaldıktan sonra evine gönderilmişti.

Rahatsızlandığını öğrenen çocukluk ve okul arkadaşı Kırşehir’de yaşayan eski diş hekimlerinden Cengiz Çelik’ten hemen arkadaşı Cüneyt Arkın’ı  arayarak:

         -“Sevgili Cüneyt, sevgili kardeşim, dostum ne oldu sana geçmiş olsun, çok üzüldüm”

         -“Sağol Cengizciğim, sevgili kardeşim, değerli dostum. Cengizciğim, galiba biz yaşlanıyoruz be. Ne olduysa birden rahatsızlandım. Ama şimdi eve geldim iyiyim. Cengizciğim, seni ve dostlarımızı hep özlüyorum. Sen nasılsın, Kırşehir’de rahat mısın, yanaklarından öpüyorum.”

         -“Ya Cüneytciğim, tabi ki yaşlanıyoruz. Ben de kendimi iyi hissetmiyorum. Dostum, Cüneytciğim, ya küçük müyüz 81 yaşındayız. Nerede o çocukluğumuz, okul arkadaşlığımız, o eski dostluklarımız?”

         -“Cengizciğim, doğru söylüyorsun neydi o eski günlerimiz, ne güzel günlerdi o günler. Hiç aklımıza gelmezdi böyle yaşlanacağımız… Cengizciğim, ben seni yine her zamanki gibi akşamları ararım, görüşürüz yine, eski günlerimizi yeniden yaşarız inşallah. Cengizciğim, hayat böyle bir şeymiş, sen de kendine iyi bak görüşelim.”

         -“Cüneytciğim, ya hep sen arıyorsun, beni mahcup ediyorsun.”

         -“Olur mu Cengizciğim, biz eski dostuz aramızda böyle şeyler düşünülür mü? Görüşmek üzere yanaklarından öpüyorum seni. Aradığın için de, iyi dileklerin için de teşekkür ediyorum” demiş bizim Cengiz Çelik’ten ağabeyimiz…

         Ben de bu iki dostun arkadaşları daim olsun diyerek ikisine de geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.  

*ŞEVKET GÜNER



YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .