“Cumhuriyetimizin yıldönümünü coşku ve heyecanla karşılıyoruz”

“Cumhuriyetimizin yıldönümünü coşku ve heyecanla karşılıyoruz”

28.10.2018

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan: “Cumhuriyetimizin yıldönümünü coşku ve heyecanla karşılıyoruz” CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı. Milletvekili İlhan mesajında şunları ifade etti: “Türkiye Cumhuriyeti bugün 95 yaşında… Cumhuriyetimizin 95. Yıldönümünü her yıl olduğu gibi bu yılda aynı gurur, coşku ve heyecanla karşılıyoruz. “29 Ekim 1923 günü […]

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan:
“Cumhuriyetimizin yıldönümünü coşku ve heyecanla karşılıyoruz”

CHP Kırşehir Milletvekili Metin İlhan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
Milletvekili İlhan mesajında şunları ifade etti:
“Türkiye Cumhuriyeti bugün 95 yaşında… Cumhuriyetimizin 95. Yıldönümünü her yıl olduğu gibi bu yılda aynı gurur, coşku ve heyecanla karşılıyoruz.
“29 Ekim 1923 günü Türkiye Devleti’nin yönetim şekli Cumhuriyet olarak kabul edilmiştir. Cumhuriyet’in ilanı ile sonrasında gerçekleştirilecek olan tüm yenilik hareketlerinin önü açılmış, medeni ve özgür bir toplum yaratma noktasında çağdaş ve aydınlık yolda ilerlemenin temelleri atılmıştır.
“Bugün, başta ekonomi olmak üzere birçok konuda kuşkusuz zor ve sıkıntılı süreçlerden geçilmektedir. İktidarın bugüne kadar gerçekleştirmiş olduğu, sözde ülke çıkarlarını ön planda tutan uygulamalarının gerek iç gerekse dış politikada açmazlara yol açtığı ortadadır. Ancak bugün karşımızda endişe uyandıran bir tablo olsa da bu duyguya yer vermemek gerekir. Öyle ki, içinde bulundukları en zor şartlara rağmen Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün eşsiz zekâsı, yüksek öngörüsü ve kararlılığıyla, Türk Halkının azmi ve inancı birleşmiş, büyük mücadeleler verilerek zaferlere ulaşılmıştır.
“Cumhuriyet’in ilan edilişinin 95. Yıldönümünde de Türk Halkının aynı azmi ve inancı sürdürecek olması geleceğe umutla bakmamız için en önemli dayanak noktamızdır. Bunu, önümüzdeki süreçte yapılacak olan yerel seçimlerde de hem Kırşehir özelinde hem de Türkiye genelinde Cumhuriyetçilik ilkesi ve ideallerine yaraşır yöneticileri seçimle başa getirerek ortaya koyacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.” (HABER MERKEZİ)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .