CUMHURİYETİMİZ KUTLU OLSUN

CUMHURİYETİMİZ KUTLU OLSUN

28.10.2018

“Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım. Çocukluğumdan bugüne kadar ailevi, hususi ve resmi hayatımın her safhasını yakından bilenler bu aşkım malumdur. Bence bir millete şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi mutlaka o milletin özgürlük ve bağımsızlığına sahip […]

“Özgürlük ve bağımsızlık benim karakterimdir. Ben milletimin en büyük ve ecdadımın en değerli mirası olan bağımsızlık aşkı ile dolu bir adamım. Çocukluğumdan bugüne kadar ailevi, hususi ve resmi hayatımın her safhasını yakından bilenler bu aşkım malumdur. Bence bir millete şerefin, haysiyetin, namusun ve insanlığın vücut ve beka bulabilmesi mutlaka o milletin özgürlük ve bağımsızlığına sahip olmasıyla kaimdir. Ben şahsen bu saydığım vasıflara, çok ehemmiyet veririm. Ve bu vasıfların kendimde mevcut olduğunu iddia edebilmek için milletimin de aynı vasıfları taşımasını esas şart bilirim. Ben yaşayabilmek için mutlaka bağımsız bir milletin evladı kalmalıyım. Bu sebeple milli bağımsızlık bence bir hayat meselesidir. Millet ve memleketin menfaatleri icap ettirirse, insanlığı teşkil eden milletlerden her biriyle medeniyet icabı olan dostluk ve siyaset münasebetlerini büyük bir hassasiyetle takdir ederim. Ancak, benim milletimi esir etmek isteyen herhangi bir milletin, bu arzusundan vazgeçinceye kadar, amansız düşmanıyım.” Mustafa Kemal ATATÜRK

TARİHİ değiştiren Büyük Türk Ulu Önder Atatürk’ün emperyalizme ve gericiliğe karşı arkadaşları ve Türk ulusu ile birlikte yürüttüğü şanlı mücadelenin sonunda kurduğu ve “En büyük eserim” diyerek Türk ulusuna emanet ettiği Cumhuriyet’in kuruluşunun 95’inci yıldönümünün gurur ve coşkusu yaşanıyor.
Cumhuriyetimizin 95. yılı, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünyada hayranlık yaratan milli duruş ve inançla elde ettiği zaferle taçlandırılan Türklerin son devleti Türkiye Cumhuriyeti’nin toprak bütünlüğünün öneminin bugün de farkında olarak coşku ve gururla kutlanıyor. Bütün yurtta olduğu gibi Kırşehir’de de coşkulu etkinliklerle kutlanacak Cumhuriyet Bayramı hazırlıkları tamamlandı.
Cumhuriyet Bayramı’nın 95. yıl kutlamaları 28 Ekim Pazar günü saat 13.00’te top atışları ve Cacabey Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başladı.
Bugün ise 09.30-09.50 saatleri arasında Vali İbrahim Akın, Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına kutlamaları kabul edecek. Cumhuriyet’in 95. yıldönümü kutlamaları saat 10.00’da Cacabey Meydanı’nda devam edecek. Vali İbrahim Akın ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, öğrencilerin ve halkın bayramını kutlayacak.
İstiklal Marşı’nın okunması ve bayrağımızın göndere çekilmesinin ardından kutlamalar Vali İbrahim Akın’ın Cumhuriyet Bayramı’nın anlam ve önemini belirten konuşması ile sürecek. Cumhuriyet konulu şiirlerin okunmasının ardından Kırşehir Belediyesi Mehteran Bölüğü tarafından marşlar seslendirilecek.
Kırşehir’de Cumhuriyetimizin 95’inci yıldönümü kutlamalarında askeri birlikler, gaziler, üniversite ve okul öğrencileri, izciler, Gençlik Merkezi öğrencileri, halk oyunları ekipleri, Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesi bando takımı eşliğinde tören geçişini gerçekleştirecek. Kurum ve kuruluşlara ait araçlar da tören geçişi yapacak.
Cumhuriyet konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek. Saat 16.00’da Sevgi Evleri Çocuk Yuvası Bahçesi’nde Çocuk Şenliği gerçekleştirilecek.
CUMHURİYET RESEPSİYONU
Vali İbrahim Akın eşi tarafından Cumhuriyetimizin 94. yıldönümü nedeniyle Kırşehir Arnas Thermal Otel’de saat 19.30’da Cumhuriyet Resepsiyonu verilecek. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .