Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalacaktır

Cumhuriyetimiz ilelebet payidar kalacaktır

10.08.2017

Bu memleketin yurtsever bir vatandaşı olarak ifade etmek istiyorum ki, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu lideri, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarımızın kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür. Geçtiğimiz hafta içerisinde CNN televizyon kanalında yapılan bir tartışma programında AKP’nin eski MKYK üyesi olan Ayhan Oğan’ın yeni bir devlet kuruyoruz şeklinde yapmış olduğu açıklamalar ülke gündemine adeta patlamamış bir bomba […]

Bu memleketin yurtsever bir vatandaşı olarak ifade etmek istiyorum ki, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu lideri, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarımızın kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür.
Geçtiğimiz hafta içerisinde CNN televizyon kanalında yapılan bir tartışma programında AKP’nin eski MKYK üyesi olan Ayhan Oğan’ın yeni bir devlet kuruyoruz şeklinde yapmış olduğu açıklamalar ülke gündemine adeta patlamamış bir bomba gibi düştü.
Halk şaşkınlıkla bu zatın sözlerini konuşuyor ve tartışıyor. Tüm ülkemizde ve Kırşehir’de bu sözler şaşkınlık yaratmış ve içeriği, neden böyle bir söz sarf edildiği, kişinin kendi konuşması mı? Yoksa akıl hocaları tarafından konuşturuldu mu?
Şeklinde tartışmalar devam edip gidiyor. Bu sözlerin üzerine gözler AKP yetkili organlarına çevrildi ve o cepheden gelecek olan açıklamalar çok önemli. Şu ana kadar net, belirleyici, inandırıcı bir açıklama yok. Bazı yetkililerin açıklamaları hem inandırıcı gelmedi, hem de ikna edici olmadığı için dikkate alınmadı.
Kırşehir’de Halk bu sözlerin sahibinin cezalandırılması yönünde hem fikir.
Duymayan kulaklar duysun,
Görmeyen gözler görsün,
Bilmeyen kafalar bilsin,
Bir kez daha ifade etmek istiyorum ki, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu lideri, Çanakkale ve Kurtuluş Savaşlarımızın kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk’tür.
Cumhuriyetimizin ilelebet payidar kalması için, geçmişin bekçileri ve geleceğin öncüleri olan vatanseverler kuvai milliye ruhu ile dimdik ayaktadırlar.
AKP’ li üst düzey yöneticiler, Ayhan Oğan’ın sözlerinin kendisini bağladığını söylediler ama Adalet ve Kalkınma Partisi’nin en üst karar organı Merkez Karar ve Yönetim Kurulu eski üyesi ve Sivil Alan Platformu Başkanı olması nedeniyle siyasi partisini de elbette bağlar. Söylenilen bu ifade, basite alınacak, öylesine söylenmiş, yanlışlıkla sarf edilmiş sözler değildir. Niyet ve hedef belirten konuşma sonucudur ve konuşma sırasında özellikle vurgulanarak söylenilmiştir.
Şimdi bir birey olarak soruyorum,
Kırşehir halkı soruyor,
İşçi, çiftçi soruyor,
Emekli soruyor, ev kadını soruyor,
Esnaf soruyor, tüccar soruyor,
Çalışan, çalışmayan herkes soruyor,
Türkiye soruyor,
Türkiye Cumhuriyeti tarihine bir bakın?
Çanakkale savaşına bakın,
Kurtuluş savaşına bir bakın,
Düşünmenize bile gerek yok,
Siz ne yaptınız da devlet kuruyorsunuz?
Yeni bir devletin kurulması için eskisinin yıkılması gerekir. Atatürk’ün kurduğu Türkiye Cumhuriyetini ne zaman yıktınız da yeni devleti kuruyorsunuz?
Duyarlı yurtseverler, bu ve buna benzer yapılan söylemlerin ne amaçla söylendiğinin takipçisi olacak ve 2019 seçimlerinde elbette gereğini yapacaktır.

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .