CUMHURİYETİMİZ 95 YAŞINDA…

CUMHURİYETİMİZ 95 YAŞINDA…

26.10.2018

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta gurur ile kutlanıyor… CUMHURİYETİMİZ 95 YAŞINDA… “Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz. “ Mustafa Kemal ATATÜRK TARİHİ değiştiren Büyük Türk Ulu Önder Atatürk’ün emperyalizme ve gericiliğe karşı arkadaşları ve Türk ulusu ile birlikte yürüttüğü şanlı mücadelenin sonunda kurduğu ve “En büyük […]

29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tüm yurtta gurur ile kutlanıyor…

CUMHURİYETİMİZ 95 YAŞINDA…

“Ey yükselen yeni nesil! İstikbal sizsiniz. Cumhuriyeti biz kurduk, onu yükseltecek ve yaşatacak sizsiniz. “ Mustafa Kemal ATATÜRK

TARİHİ değiştiren Büyük Türk Ulu Önder Atatürk’ün emperyalizme ve gericiliğe karşı arkadaşları ve Türk ulusu ile birlikte yürüttüğü şanlı mücadelenin sonunda kurduğu ve “En büyük eserim” diyerek Türk ulusuna emanet ettiği Cumhuriyet’in kuruluşunun 95’inci yıldönümünün gurur ve coşkusu yaşanıyor.
Cumhuriyet Bayramı’nın 95. yıl kutlamaları Pazar günü saat 13.00’te top atışları ve Cacabey Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenklerin sunulması ile başlayacak.
29 Ekim Pazartesi günü ise 09.30-09.50 saatleri arasında Vali İbrahim Akın, Türkiye Cumhuriyeti Devleti adına kutlamaları kabul edecek. Cumhuriyet’in 95. yıldönümü kutlamaları saat 10.00’da Cacabey Meydanı’nda devam edecek. Vali İbrahim Akın ve Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, öğrencilerin ve halkın bayramını kutlayacak.
İstiklal Marşı’nın okunması ve bayrağımızın göndere çekilmesinin ardından kutlamalar Vali İbrahim Akın’ın Cumhuriyet Bayramı’nın anlam ve önemini belirten konuşması ile sürecek. Cumhuriyet konulu şiirlerin okunmasının ardından Kırşehir Belediyesi Mehteran Bölüğü tarafından marşlar seslendirilecek.
Kırşehir’de Cumhuriyetimizin 95’inci yıldönümü kutlamalarında askeri birlikler, gaziler, üniversite ve okul öğrencileri, izciler, Gençlik Merkezi öğrencileri, halk oyunları ekipleri, Neşet Ertaş Güzel Sanatlar Lisesi bando takımı eşliğinde tören geçişini gerçekleştirecek. Kurum ve kuruluşlara ait araçlar da tören geçişi yapacak.
Cumhuriyet konulu resim, şiir ve kompozisyon yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek. Saat 16.00’da Sevgi Evleri Çocuk Yuvası Bahçesi’nde Çocuk Şenliği gerçekleştirilecek.
(HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .