“Cumhuriyeti korumadaki kararlılığımız sürecektir”

“Cumhuriyeti korumadaki kararlılığımız sürecektir”

27.10.2017

Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya:
“Cumhuriyeti korumadaki kararlılığımız sürecektir”

Kırşehir Milletvekili Salih Çetinkaya, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle bir kutlama mesajı yayınladı.
Demokraside kalitenin yükseltilmesi ile ülkede gerçek barışın ve huzurun yakalanacağına ve istikrarın artması ile yeni Türkiye vizyonunun yakalanacağına inandığını ifade eden Çetinkaya mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Bugün ülkemizin her köşesinde, Cumhuriyetimizin kuruluşunun 94’üncü yıl dönümünü büyük bir coşku ve kıvançla idrak etmenin haklı gurur ve sevincini yaşıyoruz.
“Cumhuriyetimiz çok ağır bedeller ödenerek kazanılmış bir bağımsızlık ve özgürlük mücadelesinin ardından kurulmuştur. Türkiye Cumhuriyeti milletimizin ortak eseridir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarının üstün gayret ve fedakârlıklarla kurdukları bağımsızlığımız ve geleceğimizin sembolü Cumhuriyetimizi korumak, ecdadımızın mirasına sahip çıkmak, onu gelecek nesillere aktarmak için milletimizin her bir ferdi, dün olduğu gibi bugün de aynı ruh ve kararlılıkla mücadele edecektir.
“Türkiye’nin gelişmiş bir demokrasi haline gelmesi için temel hak ve özgürlüklerin genişletilmesinin, hukukun üstünlüğünün güçlendirilmesinin taşıdığı önem inkâr edilemez. Demokrasimizin kalitesinin yükseltilmesi, ülkemizde gerçek barış ve huzurun yakalanmasının yanı sıra, istikrar, refah ve güvenliğin de teminatı olacak muasır medeniyet hedefi yeni Türkiye vizyonu ile yakalanmış olacaktır.
“Bu duygu ve düşüncelerle başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere, Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını, şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve şükran ve minnetle anıyor, tüm milletimizin Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyor, selam, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .